Yarbay Alkan ordudan atıldı: ‘Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin’

Son Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ordudan ihraç edilen arasında Türkiye’nin tanıdığı bir isim de yer aldı. Terör örgütü PKK’nın 21 Ağustos’ta Şırnak’ta şehit ettiği Yüzbaşı Ali Alkan’ın cenaze törenindeki haykırışları ile gündeme gelen ağabeyi Jandarma Yarbay Mehmet Alkan TSK’dan atıldı.

Osmaniye’deki cenaze töreninde, “Bunun katili kim? Bunun sebebi kim? Şu güne kadar ‘çözüm’ diyenler ne oldu da ‘Sonuna kadar savaş’ diyor. Saraylarda 30 tane korumayla gezip, zırhlı arabalara binip ‘Şehit olmak istiyorum’ diye bir şey yok. Git o zaman oraya git.” şeklinde isyan eden Yarbay Alkan, iktidara yakın medyanın hedefi olmuş ve uyarı cezası almıştı.

‘ALLAH BELANIZI VERSİN’
OHAL’in son KHK’sı ile ordudan ihraç edildiği anlaşılan Yarbay Mehmet Alkan, Facebook’tabu karar isyan etti: “Hayatımın hiçbir döneminde FETÖ ile irtibatım olmamıştır, selam dahi vermedim ama yılardır bu örgütle beraber olanlar tarafından FETÖ’cü diye atıldım… Bu iş tamamen çığırından çıktı… Elbet sorulur hesabı.. Zulüm ile abad olanın sonu berbad olur…  Gecenin bu saatinde hakkımda sorgusuz sualsiz işlem yapanlara sesleniyorum: Benim vicdanım rahat başımı yastığa koyup uyuyacağım… Ya siz zulüm sahipleri, rahat olacak mısınız… Sizden hakkımı almadan ve helak olduğunuzu görmeden ölmeyeceğim… Sonuna kadar mücadele… Allah belanızı versin… Aynı haksızlıklara uğramadan ölmeyin siz de.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin