‘Terörist’ tartışması yargıya taşında: Burhan Kuzu hakkında suç duyurusu

Batmanlı CHP Kurultay Delegesi Cihan Yaşar ile AKP’li Prof. Dr. Burhan Kuzu arasında yaşanan ‘terörist’ tartışması yargıla taşındı. Yaşar, ailesini ‘terör örgütüne yakın’ diye suçladığı Kuzu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kuzu, geçen cumartesi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı düğünde evlenen Cihan ve Ceylan Yaşar çifti için ‘terör örgütüne yakınlığı ile biliniyorlar’ ifadesini kullanmıştı.

Yaşar sosyal medyadan duyurduğu gelişmeyle ilgili şu ifadeleri kullandı: “Değerli arkadaşlarım, kuzu hakkında avukatım sevgili @simabaktas ile suç duyurusunda bulunduk. Asla geri adım atamayacağız! Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Daha önce Yaşar ailesinden özür dileyen Burhan Kuzu, konunun yargıya intikal etmesi ve kendisine yönelik tepkilerin sürmesi üzerine sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı. “Bu konuyla ilgili son açıklamamdır” diye Kuzu şu ifadeleri kullandı. “Yaşar ailesinin düğününün olduğu gün aldığım bilginin yanlış olduğunu, ailenin terörle bir ilişkisi olmadığını CHP’li Sinan Çiftçi’den öğrendikten sonra gerekli düzeltmeyi yapmıştım. Olayı uzatmanın bir anlamı yok. Genç çifte mutluluklar diliyorum.”

Cihan Yaşar ise Kuzu’nun mesajına şu cevabı verdi: “Genç çifte mutluluklar dileyip duruyorsunuz, fakat daha evliliğimizin ilk gününde insanları üzerimize saldınız. Davamızı açtık, artık mahkemenin vereceği kararı bekleyeceğiz. Sizin için konu kapanmış olabilir. Bizim için bu konu mahkeme sonucu açıklanana kadar kapanmayacaktır.”

Cihan Yaşar, Burhan Kuzu’nun özrünü kabul etmedi: Mahkemede görüşeceğiz

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin