Cihan Yaşar, Burhan Kuzu’nun özrünü kabul etmedi: Mahkemede görüşeceğiz

CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nun Batman’da katıldığı düğünün sahipleri Hüseyin ve Cihan Yaşar’ı ‘terör örgütüne üye olmakla’ suçlayan AKP’li Burhan Kuzu özür diledi. “Genç çifti üzmek gibi bir niyetim asla yoktur” diyen Kuzu’nun bu mesajına cevap veren Cihan Yaşar ise “Yok öyle! Mahkemede görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

Eski AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, ‘terör örgütüne üye olmakla’ itham ettiği CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar ve ailesinden özür diledi. Kuzu attığı tweet’te “Geçtiğimiz hafta sonu İmamoğlu’nun Batman’da katıldığı bir düğünle ilgili yazdıklarım yanlış anlaşılmaya yol açtı. Aldığım bilgilerin hatalı olduğunu üzülerek öğrendim. Yaşar ailesini ve genç çifti üzmek gibi bir niyetim asla yoktur. Genç çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yaşar ‘İspatlamazsan şerefsizsin’ demişti

CHP Batman İl Başkanı Hüseyin Yaşar, Kuzu’nun ithamlarının ardından dava açacağını söylemiş ve oğlu Cihan Yaşar da, “İddialarını ispatlamazsan şerefsizsin” demişti.

Burhan Kuzu, İBB Başkanı İmamoğlu’nun da katıldığı düğünün sahipleri için, “İmamoğlu, Batman’da terör örgütlerine yakınlığı ile bilinen bir düğüne katılıyor, Diyarbakır’da ise HDPKK’lı belediye başkanına destek ziyaretinde bulunuyor. İmamoğlu, kısa sürede gerçek yüzünü ortaya çıkardı. Seçim sürecinde HDPKK’nın verdiği desteğe karşı diyet borcunu ödüyor” şeklinde bir tweet atmıştı.

Twitter hesabından Kuzu’nun yaptığı paylaşımı alıntılayan Cihan Yaşar özrü kabul etmeyerek, “Yok öyle! Mahkemede görüşeceğiz” diye yazdı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin