Kulis: Soylu kabinede kalabilir, damat ise gidiyor

31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde AKP’nin aldığı başarısız sonuçların ardından Ankara kulislerinde Bakanlar Kurulu’nda yapılacak değişiklik konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da teşkilat üyeleri ve milletvekilleriyle bir araya gelip tabandan gelen tepkileri değerlendiriyor.

En önemli iddia, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kalacağı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ise gideceği yönünde.

Yeniçağ gazetesinin haberine göre, gitmesine kesin gözüyle bakılan bakanlar arasında Tarım ve Hayvancılık Bakanı Bekir Pakdemirli ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez var. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun durumu hala belirsizliğini koruyor.

Soylu, AKP tabanında seviliyor

Soylu’nun AKP tabanında çok sevilmesi Erdoğan’ın dikkate alacağı bir husus olarak değerlendiriliyor. Soylu ile arası bozuk olan Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ise yeni kabineye alınmayacağı iddia ediliyor.

Habere göre kimi AKP yetkilileri değişikliğin dört bakan ile sınırlı kalmayacağını bir kaç isim dışında tamamen daha genç ve daha donanımlı bir bakanlar kurulu listesinin ortaya çıkabileceğini öne sürüyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin