Kayyımlar belediyede çay ve şeker bile bırakmamış

HDP’li eşbaşkanların mazbatalarını alıp görevlerine başlamasıyla, kayyım yönetimlerinin belediyelere verdikleri zararlar ortaya çıkıyor. Mardin’in Mazıdağı ilçesinde kayyımdan devralınan belediyenin çay ocağında çay ve şeker kalmadığı, çay bardaklarının dahi bulunmadığı ortaya çıktı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, Mazıdağı ilçesinde 31 Mart seçimini kazanan HDP’li eşbaşkanlar Nalan Özaydın ve İbrahim Çoko, mazbatalarını alıp, belediye binasına geldi. Başkanlar makamlarına geçtiklerinde, kutlamaya gelen halka çay ikram etmek istedi. Ancak çalışanlar belediyenin çay ocağında ikram edilecek çay ve şeker olmadığını gördü. Ayrıca çay bardakları da bulunmadı.

Kayyım Cizre belediyesini borca batırmış

Şırnak’ın Cizre ilçesinde de seçimde HDP’li eş başkanlar Mehmet Zırığ ve Berivan Kutlu, mazbatalarını aldı ve göreve başladı. HDP’li Zırığ ve Kutlu, ilçe kaymakamının daha önce kayyım olarak yönettiği belediyede, ilk olarak durum tespiti yapmak istedi.

Muhasebe biriminden kısa bir brifing alan eşbaşkanlar, kayyımin belediyeyi 200 milyon TL’yi aşkın borca soktuğunu öğrendi. İlçe merkezinde olan belediye binasının da, Cizre Kaymakamlığı’na devredildiği anlaşıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin