Kadere bak… Kimler kimlerle beraber!..

YORUM | Av. MEHMET TAHSİN

Başlık Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan’dan alıntı.

Sadece son bir haftada Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra en fazla medyada yer alan siyasetçi kim dersiniz?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek!

11 Kasım’da Habertürk’te,

16 Kasım’da A Haber’de,

17 Kasım’da Beyaz TV’de,

18 Kasım’da tekrar Habertürk’te!..

***

Katıldığı her seçim öncesinde, “gümbür gümbür iktidara geliyoruz” dedikten sonra sandıklar açıldığında en az oyu alan Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek, aday olduğu son seçimde sadece yüzde 0,2 oy alabilmiş.

Ama nedense bugünlerde pek bir el üstünde tutuluyor iktidar tarafından.

Silivri cezaevinden tahliye olduğu gün cezaevi önünde yaptığı konuşmada “bütün cemaatlerin ve tarikatların kökünü kazıyacağız” diyerek intikam sözü vermişti. Bu sözü kendisi tutamadı ama onun yerine Recep Tayyip Erdoğan fazlasıyla tuttu.

***

Geçtiğimiz Cumartesi günü, A Haber’e konuk olan Doğu Perinçek “kökünü kazıyacağız” dediği cemaat ve tarikatlarla nasıl mücadele ettiğini gururla anlatıyordu.

A Haber’in “tecrübeli” programcıları Bekir Hazar ve Ergun Diler bir grup öğrencinin karşısına çıkardıkları Perinçek’i çanak sorularla cilalayıp durdular program boyunca. Sanırsınız Erdoğan’dan sonra Saray’a o çıkacak.

Çakma Hıncal Uluç pozlarıyla ekranlara çıkan Bekir Hazar’ı usta gazeteci Selahattin Duman’ın Gazeteci Yazar – Bekir Hazar, konuştukça azar… başlıklı yazısından tanıyoruz. Merak eden varsa yazı hala Sabah’ın arşivinde. Kaldırılmadan okuyun. Epey eğlenceli çünkü.

Program partneri Ergün Diler’i de Zaman Gazetesi’nin Fevzi Yazıcı’dan önceki görsel yönetmeni olarak biliyoruz. Takvim Gazetesi’ni yönetmeye başladığında, bir Ramazan akşamında kendisini iftara davet eden eski mesai arkadaşlarının “Ergun sen ne yapmaya çalışıyorsun?” sözlerine, “Valla iyi para alıyorum ve (böyle bir gazete çıkararak) eğleniyorum.” cevabı verecek kadar da pişkin biri. Son yıllarda komplo teorileriyle kafayı iyice bozmuş durumda. Giden aklı aldığı para geri getirir mi bilemem.

İşte geçen Cumartesi akşamı bu Bekir ve Ergun’un programına katılan Doğu Perinçek sadece tarikatların kökünü nasıl kazıdığını anlatmadı. “Fetö’nün siyasi ayağı” geyiğine önemli katkılar da yaptı. Artık hangi savcı durumdan vazife çıkarır ve soruşturma açar bilemem.

Perinçek’e göre Ahmet Davutoğlu, Bülent Arınç, Abdullah Gül ve Ali Babacan bu siyasi ayağın parçaları. Bu isimler AKP’den ayrılıp “Fetö” ve PKK’nın yanına geçmişler. “Onların yerine ben geldim.” der gibiydi adeta.

Buraya bir mim koyup devam edelim.

Pelikan-Perinçek cilveleşmesi

Seçimle gelmiş bir başbakanı istifa ettiren Pelikan ekibi de bu aralar Doğu Perinçek’le sıkı fıkı. Geçen hafta, Hilal Kaplan ve benzerleri Ulusal Kanal’ın ödeyemediği TÜRKSAT borcu için seferber oldular. Profilinde Recep Tayyip Erdoğan olan Ak Troller #UlusalKanalKapatılamaz tag’ı bile açtılar. Neyse ki kim ödediyse biri parayı ödemiş de Ulusal kanal kapanmaktan kurtulmuş!..

Tabi ki Perinçek cenahı kendisine verilen bu desteği karşılıksız bırakmadı. Birkaç gün sonra Trump’ın tek cümlesiyle rezil olan Hilal Kaplan için Ulusal Kanal’da “Trump’ı sıkıştıran Hilal Kaplan’a destek yağıyor” başlığının atıldığını görüyoruz.

Buraya Cübbeli Ahmet’in Doğu Perinçek’le karşılıklı iltifatlarını eklemezsek eksik kalır. Perinçek’e dua ettiğini söyleyen Cübbeli’ye o bir vatansever diyerek sahip çıkmıştı Perinçek.

Yeri geldi, yazının başlığını bir daha tekrar edelim:

Kadere bak… Kimleeer kimlerle beraber yan yana geliyor!.. Neredeeen nereye… Ne oldum deme ne olacağım de…

2013 yılının Nisan ayında AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, “10 yıllık iktidar dönemimizde bizimle şu ya da bu şekilde paydaş olanlar, gelecek 10 yılda bizimle paydaş olmayacaklar.” derken bu paydaşların kim oldukları konusunda epeyce spekülasyon yapılmıştı. Meğer kastedilen partinin kurucuları olan isimlermiş. Ak Parti’yi iktidara taşıyan kurucu isimler gitmiş yerine Ergenekon’dan çıkan Perinçek ve tayfası gelmiş.

Saray Medyası yeni paydaşlarıyla cilveleşirken, AKP’den ayrılıp parti kurma çalışmalarına başlayan Davutoğlu, Arınç, Gül, Babacan ve benzeri isimler, kurulan bu yeni ittifakın saldırılarına maruz kalıyor…

Son söz: Aslında Perinçek, A Haber, Sabah, Akşam vs. hepsi hikaye. Levent Gültekin’in dediği gibi “Pelikan Erdoğan’dır” demek daha doğru olur.

Onun bir işaretiyle saldırıya geçen çete kimi zaman havuz medyası oluyor, kimi zaman Ak Troller kimi zaman da Perinçek…

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin