Cübbeli Ahmet: Doğu Perinçek’e teşekkür ve dua ediyorum

Kamuoyunda ‘Cübbeli Ahmet’ olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e övgüler yağdırdı. Perinçek’in ‘Ermeni Soykırımı’ iddialarıyla ilgili Avrupa’da mücade ettiğini savunan Cübbeli Ahmet, “Bu adam memleketimizi devletimizi müdafaa etti. Ben ona teşekkür ediyorum, dua ediyorum…. Aynı gemideyiz.” dedi.

Habertürk Tv’de Veyis Ateş’in sorularını cevaplayan Cübbeli Ahmet, “Kişi sevdiği ile baraberdir” mealindeki hadisi hatırlattıktan sonra HDP’nin cezaevindeki eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nu eleştirdi. İmamoğlu’nun Demirtaş hakkında olumlu ifadeler kullandığını belirten Cübbeli Ahmet, bunu “Türkiye’nin beka sorunu” olarak yorumladı.

Daha sonra ‘Ermeni Soykırımı’ iddialarına değinen Cübbeli Ahmet, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi nezdinde yaptığı girişimlere dikkat çekti:

“Doğu Perinçek Beyefendi’ye çok teşekkür ediyorum. Gittiler o zaman, Yaşar Okuyan filan, Avrupa Parlamentosu’nda Ermeni tasarısını reddettiler. Nasıl çalıştı, gayret etti, mekik diplomasisi yaptı…

Beni sevmez diye biliyorum. Sevmesin. Ben tanışmadım, görüşmedim ama sevmez diye düşünüyorum. Tipten şekilden kaybediyorum. Amma velakin bu adam gitti, Ermeni meselesinde vatanımızı devletimizi müdafaa etti, ben ona teşekkür ediyorum, dua ediyorum. Çünkü memleketimize milletimize bir fayda getirdiysen, tamam.

İtikadı şusu busu… Gerçi ‘Ben ataist değilim, ben Müslümanım’ dedi. Böyle bir beyanını da geçen de gördüm. Mühim değil. Velev ki vatanımıza milletimize sahip çıkan adam imansız olsun. O Allah’la arasındaki sorun. Ama biz aynı gemideyiz. Bu geminin deliklerini tamir edip su almaması için canımıza malımızla fedakarlık edeceğiz.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin