İmamoğlu: Dayısı olan değil, liyakati olan işe alınacak

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam Gazi Cemevi’nde verilen Muharrem iftarına katıldı. Ancak İmamoğlu yoğun ilgi sebebiyle iftarı gerçekleştiremedi. İftar masalarının kurulduğu alana kalabalıktan inemeyen İmamoğlu, yönetim katında cemevi idarecileriyle bir araya geldi.

Tarafsız Haber Ajansı’na göre, binadan zorlukla çıkabilen İmamoğlu, çıkışta, cemevi etrafını ve İsmetpaşa Caddesi’ni dolduran binlerce vatandaşla karşılaştı. Konuşma yapması için hazırlanan platforma zorlukla ulaşan İmamoğlu, “Mağdur olan kesimler var, bazı kayırmacılıklar var. Biz diyoruz ki; ‘Hepimiz eşitiz.’ Bir işe insan alınacaksa, liyakati ile alınacak. Kimsenin dayısı, amcası, halası, teyzesi olduğu için işe alınmayacak. Benim vatandaşım, bu toprakların insanı olduğu için işe alınacak.” dedi.

“Adil olmaya hepinizin huzurunda söz veriyorum” 

Çok çalışmaları gerektiğini belirten İmamoğlu, “Bazı yaptığımız işleri eleştirenler ya da bizi adaletsizlikle suçlayanlar, kendilerine, geçmişte yaptıklarına baksın” diye konuştu.

82 milyon yurtsever, vatansever insan için her yerde “Bizi ayırmasınlar. Bizi bölemesinler.” diye dua ettiğini vurgulayan İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu şehre, sizlerin oylarıyla seçilmiş belediye başkanınız olarak, şehri emininiz olarak, sizlere her anımda, her ortamda, her işimde adalet dağıtmaya, adil olmaya ve hiçbir konuda adaletsiz hiçbir işleme imza atmamaya, bu güzel ayda, bu matem ayında, en ince düşünmemiz gereken bu ortamda, en küçüğümüzden en büyüğümüze kadar, hepinizin huzurunda söz veriyorum.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin