İBB’de ‘Clio’lu soygun!

Normal şartlarda km'ye 30-35 kuruş yakan Clio'lar, İBB'de 4 liradan fazla yakmış!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) AKP döneminde eşe dosta tahsis ettiği Clio marka otomobiller km’ye 4 liradan fazla yakmış! İddiaya göre mazot fişleriyle İBB’den soygun yapıldı.

İBB’de talan ve israfın sonu gelmiyor. AKP döneminden kalma israf kalemleri tek tek tespit edilirken, milletin parasının nasıl talan edildiği de ayrıntılarıyla ortaya çıkıyor. İBB’deki en büyük israf kalemlerinden biri olarak gösterilen ‘kiralık araçlar’ bunlardan biri.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, başkan seçilmeden önce AKP döneminde ihtiyaç fazlası kiralanan yüzlerce aracı, israfın kanıtı olarak Yenikapı Meydanı’na toplayacaklarını söylemişti. Söz konusu otomobiller Yenikapı Meydanı’na toplanmaya başladı.

MAZOT FİŞİYLE SOYGUN

İBB’deki talan bununla sınırlı değil. Gerçeği yansıtmayan, sahte mazot fişleriyle de resmen soygun yapılmış. İddiaya göre İBB’din kiralayarak eşe dosta dağıttığı Renault’un en az yakan arabalarından Clio’lardan bazıları km’ye 4 liradan fazla yakmış! Normal şartlarda bu otomobillerin yakıtları 35 kuruş civarındadır. Ancak bu otomobilleri kullananlar, harcadıkları yakıtın neredeyse 12 katını belediyeden tahsil etmiş.

LÜX OLANLAR PEK YAKINDA!

İddianın sahibi Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Özkiraz şu ifadeleri kullanıyor: “İBB’nin eşe dosta tahsis ettiği cliolar ortalama 63 litre yani km’ye 4 lira 5 kuruş yakmış. Güya bir Clio 6 tane Q7 kadar yakmış. Mazot fişi ile de belediyeden soygun yapmışlar. Günlük 200 km yol yaptılarsa 750 TL de mazot fisiyle çalmış oluyorlar. Lux olanlar da pek yakında..”

Kaftancıoğlu: Bu sadece ufacık bir başlangıç

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapt. “Bu sadece ufacık bir başlangıç” diye yazan Kaftancıoğlu, şöyle devam etti: “Araçların devamı halka yapılan ihanetlerin ise sonu geliyor. Rantı kollayanların karşısında halkı koruyan bir anlayış ve başkan İstanbul’a nefes aldırmaya devam ediyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin