Hollanda parlamentosu ‘Ermeni Soykırımı’ tasarısını kabul etti

Hollanda’da iktidar ortağı partilerden Hıristiyan Birliği (CU) tarafından hazırlanan ve parlamento çoğunluğunca desteklenen “Ermeni soykırımının tanınması” önerisi, bugün parlamento gündemine geldi.

Tasarı parlamento tarafından tanındı.

Hollanda hükümeti, parlamento tarafından kabul edilse bile 1915’de Anadolu’da Ermenilere yönelik katliamları “soykırım” olarak tanımayacağını açıklamıştı.

2 YORUMLAR

  1. Halihazırda Türkiyenin yönetimini işgal etmekte olan akp ve tayfasının işlemekte oldukları insanlık suçlarının da ismi konulmalı ve demokrasilerin değerlendirmelerine sunulmalı.
    Sonraya kalınca bir devlet ve millet toptan töhmet altında kalıyor.
    Kim ne yaptıysa onun tespiti daha nesnel olacaktır.

  2. Erdoğan’ın ekmeğine Hollanda tereyağı… Şimdi Erdoğan çıkıp: “bakın eyyyy halkım bunlar ABD’nin Kızılderili soykırımını tanımazlar. Bunlar Zencilere yapılan işkencelerle, kölelik düzeniyle ilgili karar da almazlar. Fransa’nın Cezayir soykırımını da tanımazlar bunlar. İtalyanların Ömer Muhtar dönemindeki Libya soykırımını da tanımazlar. Biz biliriz bunları bizzz…” dediğinde doğru söylemiş olacak mı; olacak… Sanki birileri böyle bir dönemde Erdoğan’ın eline cankurtaran simidi atıyor…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin