‘Havuz’ medyasına seslendi: Haram lokmalarınızı kestik!

CHP GENEL BASKANI KEMAL KILICDAROGLU, PARTISININ TBMM'DEKI GRUP TOPLANTISINA KATILARAK BIR KONUSMA YAPTI. (ANADOLU AJANSI - VOLKAN FURUNCU) (20130319)

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar yandaşı, ‘havuz’ medyasına yüklendi. Kılıçdaroğlu, “Havuz medyasının yazarlarına da sesleniyorum; Sizin bazı kaynaklarınızı, boğazınızdan akan haram lokmaları kestik, onu gayet iyi biliyorum. Birileri yiyecek içecek, birileri açlığa mahkum kalacak. Bu hangi kitapta var, hangi inançta var?” diye konuştu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gündemi partisinin grup toplantısında değerlendirdi. Ülkede çok ciddi bir ekonomik kriz olduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, “Aramızda ciddi sorun yaşayan vatandaşlarımız var. Yeri zamanı gelince söylüyoruz ama bazı sorunlar çözülmüyor. Ama Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yoktur. Çözmeyenler var ama biz çözeceğiz.” dedi. Tek beklentilerinin herkesin huzur içinde yaşaması olduğunu belirten Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle:

TUTUKLU ASKERİ ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI

“Hava Harp Okulu öğrenci velileri de Usel işçileri de hapisteki arkadaşlar da şundan emin olsunlar, demokrasiyi mutlaka getireceğiz. Bu memlekete huzuru da kardeşliği de getireceğiz. Gönül şunu istiyor, bir yerde bir işçi haksızlığa uğradığında üç işçi sendikasının ortak çaba ile bu sorunu çözmek için mücadele etmesidir. Ama her biri ayrı telden çalıyorsa olmuyor. Hiçbir konfederasyon hiçbir siyasi partinin arka bahçesi olmamalıdır.”

20 MİLYAR DOLARLIK FABRİKAYI KİME PEŞKEŞ ÇEKTİN?

“Tank Palet Fabrikası ile ilgili sorular sordum, değeri 20 milyar dolar. Sorduk, bunu 25 yıllığına BMC Grubu’na verdiler ‘İhaleyi ne zaman, nerede yaptınız?’ dedik. O fabrikanın kuruluşunda benim vergim var, babamın vergisi var. Sormak hakkım. ‘Öğrenemezsin’ diyorlar. Ya sen o fabrikada oluşan bütün sırları Katar Ordusu’na verdiniz. Niye? 20 milyar dolarlık bir fabrikayı kime peşkeş çekiyorsun arkadaş? Sen 25 yıllığına kiraladığın tank palet fabrikası için kaç lira aldın? 5 kuruş dahi almadın.”

“DAMADI KAPININ ÖNÜNE KOYACAKSIN”

15 Temmuz şehit aileleri ve gazileri için para topladılar, o para nereye gitti? O vakfın adresi neresi? Ben bu soruları sormazsam benim bu kürsüde ne işim var? Sayın Erdoğan diyor ki, ‘17 yılın sonunda özellikle istihdam konusunda büyük başarı sağladık’. Ya Allah aşkına ben şimdi ne diyeyim! İşsiz kardeşlerime sesleniyorum; Ak Parti döneminde 15 istihdam paketi açtılar, 5 tane ekonomi reform paketi açıkladılar. Bir şey çıkmadı. Erdoğan’a tavsiye, paket açıklayacağına bir paket yapacaksın. Damadı paketleyeceksin, kapının önüne koyacaksın.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin