Meclis’te ‘Turkcell’e kıyak; vekillerin ‘cep’ faturası 1,6 milyon TL

TBBM Başkanlığı, son bir buçuk yılda milletvekillerinin kullandığı bin 146 adet GSM hattı için toplam 1.6 milyon TL ödeme yapıldığını belirtti. Üç GSM operatörü arasında daha az abonesi olmasına rağmen Turkcell’e çok daha fazla ödeme yapılması dikkat çekti.

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un yanıtlaması talebiyle hazırladığı yazılı soru önergesinde, milletvekillerinin cep telefonu faturaları için TBMM Başkanlığı’ndan yapılan ödemeleri sordu. Kadıgil’e yanıt veren Meclis Başkanlığı, son bir buçuk yılda bin 146 adet GSM hattı için toplam 1.6 milyon TL ödeme yapıldığını ifade etti. TBMM tarafından Turkcell’e 516 milletvekili için 1 milyon 120 bin 834 TL ödeme yapıldı. Türk Telekom abonesi 580 milletvekili için 465 bin 757 TL ve Vodafone abonesi 50 milletvekili için ise 47 bin 541 TL’nin ödendiği bildirildi.

5 BİN DAKİKA 20 GB İNTERNET

GSM firmaları ile yapılan anlaşmanın ayrıntılarına da yer veren TBMM Başkanlığı, üç firmanın da kullanıcılarına hazırladığı pakette 5 bin dakika, bin SMS ve 20 GB internet hizmeti sunulduğunu belirtti. Abone sayısı ve yapılan ödemelere göre en fazla ücretin Turkcell’e yapıldığını vurgulayan Kadıgil, “Abone sayısı daha fazla olan Türk Telekom’a bile Turkcell’den daha az para ödenmiş.” dedi.

TURKCELL’İN AYRICALIĞI NEDİR?

Turkcell ile yapılan anlaşmanın detaylarının kamuoyuna açıklanması gerektiğini ifade eden Kadıgil, “Önergemize gelen yanıt olmasa abone sayısı daha az olan Turkcell’e daha fazla ödeme yapıldığını öğrenemeyecektik. Şimdi yeni bir önerge hazırlıyorum. Bu önergede de Turkcell ile yapılan anlaşmanın ayrıntılarını öğrenmeye çalışacağım” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin