Emekliye promosyon ödemesinde rekabet kızıştı

3 yıl önce başlayan emeklilere promosyon ödeme uygulamasında yeni tarifeler üzerinden yapılacak ödemeler 1 Mart 2020 itibarıyla başlayacak.

EMEKLİLER NE KADAR PROMOSYON ALACAK?

3 yıl önce başlayan uygulamada bin lira aylık alanlara 300, bin ila 2 bin lira arasında aylık alanlara 375, 2 bin lira üzeri aylık alanlara ise 450 lira emeklilere ödeme yapan bankalar ile birçok emeklinin sözleşme süresi Şubat ayı itibarıyla sona erecek.  Emeklileri promosyon ödemeleri bankalar arasındaki rekabeti kızıştırdı. Bazı bankalar emekli maaşını üç yıl boyunca kendisinden alma sözü veren emeklilere bin 250 TL’ye varan nakit kazanma fırsatı sunuyor.

TBB’DEN PROMOSYON AÇIKLAMASI

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Bankalar Birliği (TBB) “Emeklilere ödenecek promosyon rakamının belirlenmesi amacıyla ilgili kurum ve kuruluşların Türkiye Bankalar Birliği ile görüşmeler yaptığına ilişkin basın kuruşlarınca haberler yapıldığı görülmektedir. Türkiye Bankalar Birliği´nin bu konuda herhangi bir çalışması veya görüşmesi bulunmamaktadır.” Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Satılmış Çalışkan, “Elektrik, doğalgaz ve su faturaları ile ulaşım ve diğer harcamalardaki artışlar emeklilerimizi zorluyor. Bankaların da bu gerçeği görüp emeklilere tatmin edici bir miktarda katkı vermesi gerekiyor. Emeklilerimizin beklentisi günün koşullarına uygun, dişe dokunur bir rakamın belirlenmesi.” İfadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin