Davutoğlu’ndan intihar haberleri üzerine AKP’ye tepki: Millet tükeniyor, yeter artık

Yurdun dört bir yanında ekonomik kriz sonucu geçinmeyen insanların peş peşe intihar etmesi üzerine AKP iktidarına tepki gösteren Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Millet tükeniyor. Çekildiğiniz fil dişi kulelerden çıkıp halkın halini anlayın. Derhal tedbir paketi açıklayın” diye konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, artan geçim sıkıntısına bağlı intihar haberleri üzerine Twitter hesabından ‘Artık yeter’ başlığıyla video paylaşımıyla AKP iktidarına “Millet tükeniyor” diye seslendi.

”FİL DİŞİ KULELERDEN ÇIKIP HALKIN HALİNİ ANLAYIN”

‘‘Her geçen gün geçim sıkıntısına bağlı intihar haberleri yüreğimizi dağlıyor’’ diyen Davutoğlu şöyle konuştu:

“Hepimiz ve başta iktidardakiler çok ciddi bir muhasebe yapmak zorundadır. Halkın duygularından kopmuş, empati duygusunu yitirmiş iktidar sahiplerine sesleniyorum. Artık yeter! Milletin sabrı tükeniyor. Çekildiğiniz fil dişi kulelerden çıkıp halkın halini anlayın.

Derhal tedbir paketi açıklayın. Bu tedbir paketini de yine 3-5 yandaşa peşkeş çekeceğiniz bir paket haline dönüştürmeyin. Milli gelirimizin makul bir miktarını doğrudan sosyal yardıma ihtiyaç hisseden halka, esnafa, işsize, işçiye, çiftçiye ayırın ve derhal dağıtın. Mübarek Ramazan gününü cehenneme çevirmeyin.’’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin