Avustralya federal ve eyalet milletvekilleri ile Wollonegong belediye başkanı açılışa katıldı: Amity Koleji’ne desteğimiz sürecek

Amity Eğitim Kurumları, yaklaşık 7 ay önce temeli atılan Koleji’nin Illawarra kampüsü ek binası, coşkulu bir törenle hizmete açıldı. İnşaatı tamamlanan Ek bina, idare binası, laboratuvar ve dersliklerden oluşuyor. Açılış törenine çok sayıda Federal, Eyalet Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve çok büyük davetli topluluğu ile öğrenci velileri katıldı.

Wolongong Amtiy Kolleji Müdürü Dr. Mehmet Aslan, davetlilere yaptığı teşekkür konuşmasında, eğitim kurumu olarak, yerel yöneticilerin de büyük destekleriyle anlamlı bir açılışın yapıldığına dikkat çekti. Aslan, hiçbir fedakârlığı esirgemeyen okulun yönetim kuruluna teşekkür etti.

Kampüsün her yıl gelişerek ve genişleyerek devam etmesinden dolayı, okul velilerinin ve bölge insanının büyük bir mutluluk yaşadığına  değinen Dr. Mehmet Aslan, okulun hali hazırda kayıtların kontenjanın üzerinde olduğunu belirtti. Yerel yönetimlerin arsa tahsisi ve katkılarıyla da bu tesisin yapıldığına işaret eden Aslan, temel hedeflerinin, ana okulundan, lise son sınıf aralığındaki tüm öğrencilerin engelsiz ve modern bir eğitim alt yapısıyla hizmet almalarını sağlamak olduğunu kaydetti. Dr. Aslan, Avustralya’nın eğitim potansiyeli yüksek, özgür ve çok kültürlülük politikalarıyla dünyaya örnek bir ülke olduğunu sözlerine ekledi.

OKULDA 40 FARKLI MİLLETTEN ÇOCUKLAR OKUYOR

Amity Eğitim Kurumları Genel Müdürü Deniz Erdoğan da yaptığı konuşmada, illawarra Kampusunun bundan 20 yıl önce, Wollongong şehrinde eğitime gönül vermiş bir avuç insanımızın büyük emek ve katkılarıyla bugüne geldiğini belirtti. 20 yılı bu törenle adeta taçlandırıldığına işaret eden Genel Müdür Erdoğan; “Başlangıçta okulumuz, sadece Türk öğrencileri hitap eden açılmıştı. Ama büyük fedakârlıklarla gelinen nokta, geniş kesimleri tarafından ilgi görerek, bugün 40 civarında farklı milletten oluşan öğrencilerimize ve çocuklarımıza eğitim vermekteyiz” dedi. Geçmişten günümüze emeği geçen tüm yöneticilere, çalışanlara ve özellikle öğrenci velilerine teşekkür eden Erdoğan, bir müjdeyi daha vererek, Illawarra Kampusu’nde 2021 den itibaren 11 ve 12. sınıfların da açılacak olmasının, velilerle büyük bir sevinçle karşılandığını hatırlattı. Eğitim Kurumları olarak, en büyük vazifelerinden birinin de Amity Koleji’nin, yapılan çeşitli etkinliklerle toplumsal harmoniye katkıda bulunmak olduğunu ifade eden Erdoğan; “Avustralya federal ve hükümet yetkililerinin bize olan pozitif maddi ve manevi desteği, bizleri daha da motive ediyor ” dedi.

‘MÜSLÜMANLAR BİLİM DÜNYASINA BÜYÜK ZENGİNLİK KATMIŞTIR’

Wollonegong Büyükşehir Belediye Başkanı Gordon Bradbery yaptığı konuşmada, programa katılmaktan büyük bir onur duyduğunu söyledi. Başkan Gordon Bradbery, konuşmasında Amity Koleji’nin şehir eğitimine yaptığı katkıları övdü. Okulun 20. Yılını kutlayan Bradbery, şunları söyledi: “ Müslümanlar ortaçağda Matematik, Astronomi ve Tıp Bilimine önemli katkılar yaptı. Ortaçağda Müslüman Bilim adamların yaptığı araştırmalar ve kesifler dünya bilim mirasına ciddi şekilde zenginlik katmıştır. Bilim dünyası Müslüman bilim adamlarına çok şeyler borçludur. Öncelikle benim bölgemde bugün yapılan Amtiy Kolej’inin açılış törenine katılmanız nedeniyle, teşekkür ederim. Aynı zamanda ev sahibi ve Belediye Başkanı olarak, bu program benim için çok anlamlı. Bildiğiniz gibi eğitim, dünyada olduğu gibi; bizde de çok önemli. Eğitime yapılan yatırımları her zaman destekledim. Desteklemeye devam edeceğim. Bu okulun faaliyetlerine eskiden beri katılan bir siyasetçi olarak, takdir ediyor ve şükranla karşılıyorum. Çünkü bu okul, bölge eğitimine önemli katılar sağlıyor. NSW Eyaleti’nin çokkültürlü bir bölgesi ve şehri olarak, Amity Koleji, sosyal harmoniye önemli katkılar sağlaması ayrıca çok daha önemli. Çünkü kültürler ve dinlerarası programlarıyla da öne çıkıyor. Bu okul; eğitim ve öğretimin yanında, sosyal etkinlikleriyle de ilçemize önemli katma değer katıyor. Ramazan ayında iftarda bir sofranın etrafında bizleri topluyor. Bu nedenle, başlangıçtan bu yana, Belediye Başkanı olarak ve tüm encümen üyelerimizin de büyük destekleriyle, bu kampüsün hizmete hazır getirildi.”

Amity Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aksu, başkandan sonra kürsüye geldi ve katılımcılara teşekkür etti: “Okul yönetim Kurulu adına, herkese teşekkür ederim. Bugün bizim için anlamlı bir gün. Çünkü 20. Yılımızın da yıl dönümündeyiz. Bu mutluluğumuzu bizimle paylaşmanız ayrıca çok önemli. 20 senede önemli bir başarı sağlandı. Çünkü mütevazi imkanlarla temeli atılan İllawarra Kampüsümüze bugün modern ve geniş bir ek binayla genişletme çalışmalarımız devam ediyor. Eğitim adına büyük emek ve fedakârlıklarla bugünlere gelindi. Eğitime yatırım yapmaya devamedeceğiz. Bu süre zarfından federal, eyalet ve yerel yönetimler olan belediyelerin çok büyük katkılarının da altını çizmek istiyorum ve teşekkür ediyorum. Eğitim işi zor bir sektör. Ama devlet ve millet işbirliğiyle bu zorluklar daha rahat aşılıyor. Gelecek sene bu ortaokulumuzun lise kısmını tamamlamış olacağız inşallah.”

Programa, protokolden tam katılım

Programa Wolongong Federal Milletvekili Stephen Jones, Milletvekili Anna Whatson, Paul Scully, Büyükşehir Belediye Başkanı Gordon Bradbery,  Belediye Başkanı Marianne Saliba, Emniyet Müdürü Dean Smith, Ticaret Odası Başkanı Tim Fares, Medya ve Çeşitli İnanç Grupları Temsilcileri ve öğretmen ve okul velileri ile diğer davetliler katıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin