Almanya’da ‘suikast listesiyle’ otelde yakalanan şahıs MİT ajanı çıktı

Alman polisinin iki hafta önce Düsseldorf’ta bir otelde yanında tabanca, mühimmat ve Gülen cemaati üyelerinin isimlerini içeren bir liste ile yakaladığı kişinin MİT ajanı olduğu anlaşıldı. Alman polisi, ‘Ali D.’ isimli şahsın cep telefonundaki mesajların analizinden MİT’e çalıştığını ortaya çıkardı.

Alman Der Spiegel dergisinde yayımlanan haberde, bu bulgu üzerine soruşturmayı casusluk ve terör konularına bakan Federal Başsavcı Peter Frank’ın devraldığı kaydedildi. Haberde ayrıca özetle şu bilgilere yer verildi: “Federal Savcılık, 40 yaşındaki Ali D’nin Köln bölgesinde yaşayan Gülen hareketinin destekçileri hakkında Türk gizli servisi MİT’e iletmek için bilgi topladığını varsayıyor. 17 Eylül’de polis özel harekât ekibi, bir otel görevlisinin otelde kalan bir kişi üzerinde silah olduğuna dair bir ihbarda bulunması üzerine Düsseldorf’un Oberbilk semtindeki ‘the niu Tab’ otelinde saatlerce arama yaptı. Çevredeki sokaklar yoğun bir şekilde kordon altına alındı. Binaya zırhlı bir araç yanaştırıldı.”

BU HABER DE İLGİNZİ ÇEKEBİLİR…

https://www.tr724.com/almanyada-otel-baskininda-gulen-hareketine-yonelik-infaz-listesi-ele-gecirildi/

SİLAH, MÜHİMMAT VE GÜLEN CEMAATİ DESTEKÇİLERİNİN LİSTESİ ÇIKTI

“Hâlâ gözaltında olan Ali D’de sadece tabanca değil, aynı zamanda 200 mermi ve Gülen hareketinin destekçilerinin isimlerinin yer aldığı belgeler buldular. İsimlerinin yanı sıra söz konusu kişilerle ilgili başka kişisel bilgilerin de belgelerde yer aldığı kaydediliyor. Listede yer alanlar olası riskler konusunda polis tarafından bilgilendirildi. Soruşturmayı ilk olarak, Düsseldorf Cumhuriyet Savcılığı, silah yasasının ihlali suçlamasıyla yürütüyordu. Fakat casusluk suçlaması sebebiyle artık soruşturmayı Federal Başsavcılık devraldı.”

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin