Kaymakam, ‘Haddini bil’ diyerek sınıftan kovduğu öğretmenden özür diledi

Kendisine selam veren bir öğretmeni “Haddini bil!” diyerek sınıftan kovan Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, kamuoyunda oluşan tepkiler nedeniyle geri adım attı. Saygın yaşananlardan dolayı öğretmenden özür diledi.

Kemalpaşa Kaymakamı Mehmet Faruk Saygın, Kemalpaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi ziyaretinde elini sıkmak isteyen ve ‘Hoşgeldiniz’ diyen Öğretmen Burak Kılıç’ı sınıfından kovmuş ve ‘Haddini bil’ demişti. Kamuoyunda tepki çeken olay sonrası Saygın’ın tekrardan okula giderek özür dilediği ve helallik istediği öğrenildi.

Kaymakam Saygın, “Pandemi koşulları gereği küçük bir heyetle gerçekleştirdiğimiz sınıf ziyaretleri sırasında iki öğretmenin görevli olduğu sınıfınızda sizin sonradan sınıfa gelmeniz, kim olduğunuzu o an bilmiyor olmam ve tokalaşmak maksadıyla elinizi uzatmanız sebebiyle salgın tedbirleri açısından sizi uyarma gereği duydum. Öte yandan, sizin özel eğitim öğrencimizin bakımı ile ilgilenmeniz sebebi ile sonradan sınıfa geldiğinizi anladım. Yaşanan yanlış anlaşılmadan kaynaklanan hadiseden üzüntü duyduğumu size özellikle belirtmek isterim. Bu yanlış anlaşılmadan dolayı sizden özür diliyor ve helallik istiyorum. Ayrıca davetimi kabul etme nezaketiniz için de teşekkür ediyorum.” diyerek özür diledi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

3 YORUMLAR

  1. 1.Çiçeklerin parasını kim verdi?
    2.özür dilemek içim öğretmeni ayağına mı çağırdı?
    3.Özür ile bazı şeyler düzeliyorsa ben de bir özür dileyeyim de Türkiye’nin ekonomisi düzelsin.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin