Almanya’da otel baskınında Gülen Hareketi’ne yönelik infaz listesi ele geçirildi

Düsseldorf’ta geçtiğimiz cuma bir otele düzenlenen baskında 40 yaşlarında bir Türk’ün gözaltına alındığı ortaya çıktı. Spiegel’in haberine göre polisler şahısla birlikte silah ve gerçek mühimmat ele geçirdi. Şahsın odasında yapılan aramada Gülen Hareketi’ne mensup bazı kişilerin isim listesi bulunduğu belirtiliyor. İddiaya göre polis, listede adı bulunan kişileri arayarak ‘dikkatli olmaları’ konusunda uyardı.

Habere göre, operasyon öncesinde çevredeki sokaklar yoğun bir şekilde kordon altına alındı. Zırhlı bir araç otele yanaştı. Yaklaşık 550 misafir oteli terk etmek zorunda kaldı. Gözaltına alınan şahsın sorgusunun halen devam ettiği belirtiliyor. Şüphelinin odasında tabanca ve mühimmatın yanı sıra Gülen hareketinin destekçilerinin isimlerinin de yer aldığı belgeler bulundu. İsimlerin yanı sıra başka kişisel bilgilerin de kayıt altına alındığı söyleniyor.

Müfettişler söz konusu isim listesinin planlı saldırılar için mi (infaz listesi) yoksa casusluk operasyonları için kullanıldığını araştırıyor. Şüpheliden ele geçirilen sohbet mesajlarına sahip veri taşıyıcılar inceleniyor. Ayrıca mali soruşturmanın da başlatılacağı belirtiliyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin