‘Zorla kaybedilenler nerede?’ sorusunun bir numaralı muhatabı!

Türkiye yaklaşık 6 aydır güvenlik güçleri veya istihbarat ekipleri tarafından kaçırılan insanları tartışıyor. Kaçırılan kişilerin ailesinin yanı sıra HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile bazı sosyal medya kullanıcıları konuyu sürekli gündemde tutuyor.

İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı başta olmak üzere, savcılıklar ve emniyet müdürlükleri gibi bütün kurumlardan kaçırılan kişiler hakkında açıklama isteniyor.

Baskıların ardından temmuz ayı sonunda kaçırılan 6 kişiden 4’ü Ankara Terörle Mücadele (TEM) şubesinde ortaya çıktı. Salim Zeybek, Yasin Ugan, Özgür Kaya ve Erkan Irmak, uzun süre TEM’de gözaltında kaldıktan sonra tutuklandı.

Ancak Mustafa Yılmaz ve Gökhan Türkmen’den hala haber yok. Üstelik geçen ay Sanayi Bakanlığı eski çalışanlarından KHK’lı Yusuf Bilge Tunç da yine gün ortasında kaçırıldı. Aileler ve milletvekilleri bu üç kişinin nerede ve ne halde olduğunu bütün kurumlara sormaya devam ediyor. Ancak henüz bir cevap alınmış değil.

Karikatürist ve illüstratör Veysel Cebe ise soru sorulan muhatapların yanlış seçildiğini bir karikatürle gündeme getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı siyah transporter aracın şoför mahalline oturmuş halde çizen Cebe, “Sorunun 1 numaralı muhatabı!” ifadesini kullanarak etiketlerini paylaştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin