Ziraat Bankası Genel Müdürü Çakar, Demirören’in 750 milyon krediyi ödediğini söyleyemedi

Demirören Holding’e verilen 750 milyon dolarlık kredinin geri ödenmediği iddialarıyla TBMM’de konuşan Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, “Söz konusu firmanın da kredileri an itibarıyla Ziraat Bankası’nda canlı hesaplarda izleniyor ancak şunun altını özellikle çizeyim, bankamız bu firmaya karşı da bütün müşterilerine olduğu üzere bankacılık usul ve esaslarının getirdiği çerçevede muamele edecektir” dedi.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonunda, bankanın ve bağlı ortaklıklarının 2017-2018 yıllarına ilişkin milletvekillerinin sorularını cevapladı.

Türkiye’deki bankacılık sektörünün şeffaf, kurallar çerçevesinde işlediğini dile getiren Çakar, Demirören Grubu’na sağlanan krediye ilişkin sorulara yönelik şunları söyledi:

“Ziraat Bankası ticarete, hizmete, enerji sektörüne, inşaata her sektöre kredi verdiği gibi medya sektörüne de kredi verebilir. Söz konusu firma da bu kapsamda kredilendirilmiş olan bir firmadır. Bu firmanın kredileri an itibarıyla Ziraat Bankasında canlı hesaplarda izleniyor. Ancak şunun altını özellikle çizeyim, bankamız bu firmaya karşı da bütün müşterilerine olduğu üzere bankacılık usul ve esaslarının getirdiği çerçevede muamele edecektir. Bir kredi işlemidir, her kredi işleminin tabi olduğu bankacılıkta belirlenen kural seti ne ise o kural seti içerisinde biz kendilerine muamele edeceğiz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. Şeref ve haysiyet meselesi…

  Aç olduğu için ekmek çalan adamı hapseden devlet,
  kendi bankasından 750 milyon kredi verdiği zenginin
  parayı geri ödeyip ödemediğini sormamıza izin dahi vermiyor.

  Sonra kalkıp faiz lobisine karşı olduklarına inanmamızı bekliyorlar.

  Şeref ve haysiyet meselesi…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin