CHP’li Torun: Kanal İstanbul’daki hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz

Seyit Torun
Seyit Torun

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde ilk temelinin atılacağını açıkladığı Kanal İstanbul Projesi’ni ‘ucube’ olarak nitelendirdi. Torun, projede yer almayı düşünen grupları da uyardı: “Onlar projenin maliyetinin değil rantının peşindeler. Biz iktidara geldiğimizde hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz.”

CHP’nin üç gün sürecek Belediye Başkanları Buluşması, Gaziantep’te bugün başlıyor. 11 büyükşehir, 191 il ve ilçe belediye başkanın katılacağı toplantıda, başkanların 27’nci ayı değerlendirilecek. Program CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un özel bir otelde düzenlediği basın toplantısıyla başladı. Programla ilgili bilgi veren Torun, ardından güncel konulara değindi. Kanal İstanbul’la ilgili iktidarın yaptığı açıklamaları ‘üzülerek izlediklerini’ anlattı. Torun, “Bu ucube projeyi savunabilmek için akla mantığa sığmayacak açıklamalar yapıyorlar. Kanal İstanbul müsilajı bitirecek diyecek kadar aciz hale geldiler.” dedi.

MALİYETİ BİLE NET DEĞİL

Projenin maliyetinin dahi net olarak açıklanmadığını söyledi. Tayyip Erdoğan’ın maliyeti 75 milyar lira olarak duyurduğunu ancak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun maliyeti 123 milyar lira olarak açıkladığını hatırlattı. Torun, “Onlar projenin maliyetinin değil rantının peşindeler. Biz iktidara geldiğimizde hiçbir şirketin parasını ödemeyeceğiz.” diye projeyi yapan şirketleri uyardı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin