HDP binasına saldırı: Polis tüm kamera kayıtlarını sildi, saldırgan tutuklandı

İzmir polisi, HDP çalışanı Deniz Poyraz’ın katledildiği binanın girişinde bulunan iş yerindeki tüm kamera kayıtlarını aldıktan sonra kayıt cihazlarını formatladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü’ne dün sabah saatlerinde düzenlendiği silahlı saldırıda parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in binaya girişini gören çevredeki tüm kamera kayıtlarına polis tarafından el konulduğu öğrenildi. Artı Gerçek’te yer alan habere göre, polis ekipleri esnaftaki güvenlik kamera görüntülerini topladıktan sonra kayıt cihazlarına format atıp görüntüleri sildi.

ESNAF: ALIP SİLDİLER 

Çevredeki esnaf ve iş yeri çalışanları, polislerin sabah saatlerinde iş yerlerine gelerek, bir haftalık kamera kayıtlarını aldığını daha sonra da kamera kayıt cihazına format attıklarını belirtti.

Söz konusu esnaflar, polisin kendilerine herhangi yasal bir gerekçe sunmadığını ve kayıt cihazına format attıklarını dile getirdi.

TUTUKLANDI

Bu arada HDP binasına girip parti çalışanı Deniz Poyraz’ı öldüren Onur Gencer’in Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Adliyeye sevk edilen Gencer, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

1 YORUM

 1. Güler misin, ağlar mısın?

  Doğu perdesi ülkelerinden biri…
  hukuki, iktisadi ve siyasi sistemin materyalist felsefeye uygun kurulduğu, ateist felsefenin hakim olduğu bir sistem kurulmuş. Onlarca yıl dini hayatın yaşanmasını değil öğrenilmesine bile engel olunmuş bir düzen. Ne zaman ki sıra isimlerin değiştirilmesine ve sünnet yapılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor, bizimkilerin aklı başlarına geliyor…

  Türkiye’deki durum da çok farklı değil.
  17-25 Aralık 2013’de patlayan lağımın üstünü örtebilmek için, üç yıl süren kamuoyu çalışmaları ile 15 Temmuz 2016 senaryosu hazılarlandı. Hemen hepimizin en az bir ya da birkaçını bizzat tanıdığımız polisinden, askerine, öğretmeninden, akademisyenine, hakiminden diğer üst düzey bürokratında kadar yüz binden çok insanı hapseden devlet bütün bir sisteme format attı.

  Birkaç polis, birkaç kameraya format atmış, suç mu?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin