Amberin Zaman annesini kaybetti: “Ona sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum”

Gazeteci yazar Amberin Zaman’ın annesi hayatını kaybetti.

Mesleğini yaptığı için hakkında açılan soruşturmalar sebebiyle yurt dışında yaşamak zorunda bırakılan Zaman, annesinin cenazesine katılamayacağını belirtti. Zaman, üzüntüsünü şöyle dile getirdi: “Annemi kaybettim bir kaç saat önce. Söyleyecek o kadar çok şey var ki. Benim mağduriyetim bir hiç yaşanan onca acı ve zulüm karşılığında. Allah Büyük. Sizler ise zavallısınız. Zavallı. Allah ıslah etsin sizleri. Anneme sarılmak, koklamak ve uğurlamak istiyordum..”

Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Amberin Zaman, “Sürekli Allah’ı ağzına alıp, sürekli büyük günahlar işleyen sizler, bir gün vicdanınızla baş başa kalacaksınız. Kaldıysa vicdan tabii, Allah sizleri ıslah etsin. Yaşattığınız zulümler, kararttığınız hayatlar, Allah sizleri affetsin. Kulların affetmesi çok zor. Ben etmiyorum” ifadelerini kullandı.

Amberin Zaman’ın avukatı Erdal Doğan ise vefat haberi üzerine Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı: “Şu kısa ömürde iktidar için nefret, linç, düşman ceza hukuku ile çok insan canından, özgürlüğünden oldu! Bu gece de düşüncelerini ifade etmeyi onuru sayan sevgili Amberin Zaman’ı yüreğinden vurdu. Hasta annesinin yanında olmak için çok çabaladı! Maalesef bu gece Vasfiye Hanımı kaybettik.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin