‘Yerli otomobil’de yeni gelişme: 5 babayiğitten biri su koyuverdi!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarlı talimatları sonucu milli otomobil üretmek için kurulan ‘Yerli Otomobil Girişim Grubu’ çatırdamaya başladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde çalışmalar yürüten gruptan bir üyenin ayrıldığı iddia edildi.

Yerli otomobille ilgili gelişmeleri yakından takip eden HaberTürk yazarı Fatih Altaylı, girişimin en önemli isimlerinden İnan Kıraç’ın Hsarcıklıoğlu’na mektup yazarak söz konusu gruptan çekilmek istediğini bildirdiğini yazdı. Altaylı, “İnan Kıraç bu işin içinde artık olmayacak.” dedi.

Altaylı’nın “Bir babayiğit gitti” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Ancak geçtiğimiz günlerde yerli otomobil işinde hiç beklenmedik bir gelişme oldu. 5 babayiğit arasında, otomobil işinde en tecrübeli ortak sayılabilecek bir isim ya da o ismin firması birdenbire ‘su kaynattı’ ya da ‘su koyverdi’.

Türkiye’de pekçok markaya fason üretim yapan, New York’ta taksi ihalesine girip finale kalmayı başaran, bugün Türkie’de otomobil deyince akla gelen ilk on isimden biri olan İnan Kıraç Yerli Otomobil Girişim Grubu ya da tam adıyla, “Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu” TOGG’un ve aynı zamanda TOBB’un Başkanı olan Rifat Hisarcıklıoğlu’na bir mektup yazarak, ‘Yerli Otomobil Girişim Grubu’ndan çekilmek istediğin bildirdi.

Bu çekilmenin nedeni ne bilmiyorum. Nasıl gerçekleşecek onu da şimdilik bilmiyorum. Ama İnan Kıraç bu işin içinde artık olmayacak. Tabii Hisarcıklıoğlu kalmaya ikna edemezse…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin