Yeni Zelanda’daki saldırgan manifesto yayınlamış: Ayasofya minarelerden kurtulacak

Yeni Zelanda’da cuma namazı sırasında iki camiye yapılan silahlı saldırıyla ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Bir saldırganın İskoç bir aileden gelen ve Avustralya’da doğan 28 yaşındaki Brenton Tarrant olduğu tahmin ediliyor.

Saldırganın, kendi YouTube sayfasından 70 sayfalık bir ‘manifesto’ yayınlamış. Söz konusu manifestoda Türklerle ilgili bir bölüm de yer alıyor. ‘Türklere’ başlığını taşıyan bölümde şu ifadelere yer verilmiş:

Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz

“Topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. Boğaz’ın Doğu yakasında. Ama Boğaz’ın Batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, Avrupa’ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. Konstantinopolis’e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. Ayasofya minarelerden kurtulacak ve Konstantinapol hak edildiği gibi tekrar Hristiyan şehri olacak.”

Manifestonun “Yüksek profilli düşmanları öldür” başlıklı bölümünde yer alan ifadeler ise şöyle: “Toplumlarımız içinde özgürce dolaşan ama düşman olduğu çok bilinen uluslar var. Başları dik, kendilerini dokunulmaz sanarak geziyorlar. Ne kadar hatalı olduklarını çok yakında anlayacaklar. Hainler, haince öldürülmeyi hak ediyor. 3 yıl da sürse 30 yıl da sürse bu insanlar ırkımıza yaptıkları saldırıların bedelini ödemeliler.

“Merkel’i öldür, Erdoğan’ı öldür, Sadık Han’ı öldür”

Drone’lara bağlı patlayıcılar, motorsiklette silahlar, ne yöntem gerekirse bu hainlere bedelini ödetmeye, kullanılmalıdır.

Merkel, beyaz karşıtı ve alman karşıtı her şeyin anası olarak listemin başında. Onun kadar Avrupa’ya zarar veren az kişi var.

Erdoğan, insanımızın en eski düşmanının ve Avrupa’daki İslamcı grubun lideri. Bu savaş ağası, Avrupa’yı işgal eden askerlerini ziyaret ettiğininde kanının son damlasını görmeli. Onun ölümüyle Avrupa’da bulunan Türk işgalcilerden kurtulmuş olacağız. Aynı zamanda Rusya’yı da güçsüzleştirip, NATO’nun da bölünmesini sağlamış olacağız.

Sadık Han, Londra’nın belediye başkanı, aynı zamanda İngiliz insanların etnik yozlaşmasının sembolü. Pakistanlı Müslüman, şu anda Londra halkının temsilcisi olarak o koltukta oturuyor. Londra, İngiltere’nin kalbi. Başka bir sebebe gerek var mı bu işgalciden kurtulmak için?

ANGELA MERKEL’İ ÖLDÜR
ERDOĞAN’I ÖLDÜR
SADIK HAN’I ÖLDÜR”

Saldırıyı canlı olarak yayınlamış

Saldırganın olay anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladığı da belirlendi. Saldırıyı bilgisayar oyunlarına benzer şekilde gerçekleştiren saldırganın, olay anında silahın şarjörünü birçok kez değiştirdiği görülüyor. Aracından inen saldırgan caminin kapısından girer girmez ateş etmeye başlıyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin