Akşener’den Bahçeli’ye: Recep de 5 harfli ama o 6 harfli Tayyip’in peşinden gidiyor!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener

‘Cumhur İttifakı’ ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin ‘5 harfliler’ açıklamasına İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den cevap geldi. Akşener, “Beş harfliler sorunu varmış. Biri ‘Meral’, biri ‘Kemal’, biri ‘Temel’. Recep ne ola ki? Recep de beş harfli. Ama o Tayyip Bey’in peşinden gidiyor. O altı harfli!” dedi.

DHA’nın haberine göre, İyi Parti lideri Akşener, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde düzenlenen seçim programında halka hitap etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP hükümetini eleştiren Akşener, “Şimdi biz bir yerel seçime gidiyoruz. Sanırsınız ki Allah Allah nidalarıyla savaşa gidiyoruz. Sakın ola bu dile aldanmayın. Bu bir yerel seçim.” dedi.

Mazot 6,5 liraysa elbette ürün pahalıya çıkar

Türkiye’nin her alanda ithal eden bir ülke haline geldiğini belirten Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çiftçi perişan. Çiftçiyi üretir hale getirmek için ‘Mazottan ÖTV’yi indir’ dedik. Ama Turgutlu çiftçisi mazotu 6- 6,5 liradan alırsa elbette ürününü pahalıya çıkarır. Şimdi bu bir yerel seçim. Bu yerel seçimde, belediye başkan adaylarını hizmet açısından değerlendirin. Şimdi Çetin Akın belediye başkanı seçilirse, Turgutlu’nun bekası gidiyor. Dün belediye başkan yardımcılığı yaparken bekanıza halel getirdi mi? Şimdi nasıl getirecek?

Beka yokmuş, beş harfliler varmış…

Bu aziz millet yemedi bunu, bekayı uydurdular. Ama beka yokmuş, ‘beş harfliler’ sorunu varmış. Biri ‘Meral’, biri ‘Kemal’, biri ‘Temel’. Recep ne ola ki? Recep de beş harfli. Ama o Tayyip Bey’in peşinden gidiyor. O altı harfli. Biz bu seçimlerin yerel seçimler olarak gitmesini istiyoruz. O ilçenin o şehrin sorunlarını dinlediği bir seçim olmasını istiyorum.

Kulağı çektik mi, ‘mesajı aldım’ diyecek

Bugün her iki başkan için oy istemeye geldim. Onlar da gelsin. Onlar da size kendilerini anlatıp, oyu istesin. 31 Mart’ta onların kulaklarını çekin. Çektiniz mi? Ne oldu? Manisa gitti, İstanbul gitti, Ankara gitti, İzmir gitti, Bursa gitti, Samsun gitti, Trabzon gitti, Ordu gitti. Televizyonda dedi ya ‘Benim ne olduğumu bilir’ diye. Allah var biliyorum. Siz de biliyorsunuz. Çektik mi kulağı? Ne diyecek? ‘Aziz milletim verdiğiniz mesajı aldım’ diyecek.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin