Yandaş yazar Haşmet Babaoğlu, sağlıkçıları alkışlayanlara ‘Pislikler’ dedi, Erdoğan da alkışlayınca sessizliğe gömüldü!

Sağlık çalışanlarına moral olması için başlatılan alkış kampanyasına katılanlara ‘Pislikler’ diyen Haşmet Babaoğlu, Erdoğan alkışlayınca hesabını kapattı.

Yandaş Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, koronavirüs salgınını önlemek için gece gündüz çalışan sağlık emekçilerine destek için başlatılan alkış kampanyasından rahatsız oldu. Babaoğlu twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Ben bu saat bilmem kaçta alkış vs. işlerini yutmam, katılmam da… Bu kampanyaların nasıl kötüye kullanıldığını defalarca gördüm… Gerekmedikçe dışarı çıkmayın, sağlık sistemini meşgul etmeyin, sağlıkçılara asıl destek budur” ifadelerini kullandı.

Türkiye genelinde saat 21.00’de sağlık çalışanlarına alkışlarla moral verilmesinden rahatsız olan yandaş yazar Haşmet Babaoğlu sosyal medya hesabından “Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum.” dedi.

ERDOĞAN DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINI ALKIŞLAYINCA SESSİZLİĞE BÜRÜNDÜ

Ancak bir gün sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan koronavirüs ile mücadelede sağlık emekçilerine alkışlarla destek verdi. Erdoğan çiftinin alkış görüntüleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabı aracılığıyla paylaşıldı.

Erdoğan’ın sağlık çalışanlarını alkışlama görüntülerinin paylaşılmasının ardından yandaş yazar Haşmet Baboğlu, twitter hesabını kapatıp sessizliğe gömüldü.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin