Ankara ve İzmir’de 65 yaş üstüne ücretsiz ulaşım uygulaması askıya alındı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında, tüm toplu taşıma araçlarında 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz yararlanmalarının geçici süreyle durdurulması kararı alındığını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş ve üzeri vatandaşların tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulamasının geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaptığı açıklamada şöyle dedi: ‘‘Kıymetli hemşehrilerim, 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarımızdan ücretsiz yararlanması uygulaması kentimizde geçici olarak askıya alınmıştır. Torunlarınızın talepleriyle bu önlemi aldık. Sevgili büyüklerimiz, sizi seviyor ve güvende olmanızı istiyoruz.’’

Başkan Yavaş twetterdan yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

* Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 virüsü ile mücadele kapsamında ülkemizde de olağanüstü bir süreç yaşanmaktadır.

* 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun “Belediye başkanının görev ve yetkileri” başlıklı 38’inci maddesinin m bendi “Belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak” hükmünü amirdir.

* Başta yaşı ileri vatandaşlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın salgın hastalıklardan korunması amacıyla, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın tüm toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanması uygulaması Ankara’da geçici olarak askıya alınmıştır.

İZMİR’DE DE 65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZ ULAŞIM DURDURULDU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de twitter hesabından yaptığı açıklamada 65 yaş üstü vatandaşların toplu ulaşımda kullandığı avantajlı kartların askıya alındığını duyurdu.

Soyer yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen Covid-19 virüsüyle ilgili olarak yaşadığımız olağanüstü süreç farklı zorunlulukları gündemimize getirmektedir.

Özellikle ileri yaşlardaki vatandaşlarımızın birinci derecede riskli grup olmasından kaynaklı olarak, bu yurttaşlarımızı koruma tedbiri oluşturmak için yeni bir karar aldık.

65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın toplu ulaşımda kullandığı avantajlı kartlar İzmir’de geçici olarak askıya alınmıştır”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin