Yandaş gazeteciden Zarrab’ın verdiği rüşvetin itirafı: “Paralar resmi kayıtlar yerine özel hesaplara geçmiş”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, 17 Aralık soruşturmasında yer alan İran’a ambargo döneminde Türkiye’nin kazandığı paranın bir kısmının resmi kayıtlara girdiğini bir kısmının ise kişisel hesaplara geçtiğini kabul etti.

Reza Zarrab’ın kendini kurtardığını söyleyen Selvi, “Ama bu dava Türkiye açısından her geçen gün daha yakıcı hale geliyor.” dedi. Birkaç gündür Hürriyet’teki köşesinde bu konuyu yazan Selvi, iki ayaklı Zarrab davasının siyasi ayağında hedefin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu savundu. Zarrab’ın itirafçı olmasıyla operasyonun ikinci aşamasının başlayacağını ileri sürdü.

Zarrab Davasının ilk ayağının Ekonomi üzerinden olacağını öne süren Selvi Ekonomik ayağın Halk Bankası ve Hakan Atilla üzerinden yürüyeceğini savundu. Türkiye’ye karşı hem idari hem adli ceza sistemi uygulandığını savunan Selvi “Uzun sözün kısası ABD, Zarrab operasyonu üzerinden Türk ekonomisine darbe vurmaya hazırlanıyor” diye yazdı.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Çünkü Zarrab’ın itirafçı olmasıyla operasyonun ikinci aşaması başlayacak. Operasyonda birinci amaç Zarrab’ı itirafçı yapmaktı. Bu başarıldı. İkinci aşamada ise Zarrab’ın verdiği bilgiler ışığında yeni bir iddianame hazırlanacak. Ambargoyu delmek amacıyla yapılan faaliyetler mercek altına alınacak. Ambargodan sağlanan gelirlerin resmi kayıtlara giren bölümü ile şahısların kişisel hesabına geçen bölümleri üzerinde durulması bekleniyor.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin