Vali: Rakamları netleştiremiyoruz, 8 şehidimiz olabilir!

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Tendürek Dağı’nda çıkan çatışmadan şehit haberleri geliyor. Van Valisi İbrahim Taşyapan, “Rakamları netleştiremiyoruz. 8 şehidimiz olabilir.” şeklinde açıklama yapması endişeleri artırdı.

Güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasındaki çatışmaların devam ettiği bildirildi. Dün 4 güvenlik görevlisinin şehit olduğu yerde, bugün de bir teğmen ve 3 uzman çavuş şehit oldu.

Yaralıların kaldırıldığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’nde açıklamalarda bulunan Van Valisi İbrahim Taşyapan 8 şehit ihtimalinin olduğunu söyledi. Vali, rakamları netleştiremedikleri için gerekli açıklamayı sonra yapacağını belirtti.

MARDİN’DEN ACI HABER: 3 ŞEHİT

Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin ilçe girişindeki kontrol noktasına uzun namlulu silahlarla açtığı ateşte 3 asker, 3 korucu ile sivil 1 kadın yaralandı. Yaralılardan iki asker ile korucu kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

ÇUKURCA’DA 33 PKK’LI ÖLDÜRÜLDÜ
Hakkari’nin Çukurca İlçesi kırsalındaki operasyonlar devam ederken, Dağbaşı ve Hacki tepede ise 6 PKK’lı teröristin daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Böylece Çukurca kırsalında süren operasyonlarda şu ana kadar öldürülen PKK’lı terörist sayısı 33’e yükseldi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin