‘Trump’a nasıl bir mesaj vermek istersiniz?’ diye sorulan Kanada Başbakanı, 21 saniye sessiz kaldı!

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, kendisine yöneltilen ABD Başkanı Donald Trump’la ilgili soruya 21 saniye sessiz kalarak cevap verdi.

ABD’de George Floyd’un polis tarafından boğularak öldürülmesinin ardından başlayan protestolar dünya genelinde devam ederken, pazar günü Başkan Donald Trump’ın bir kilisede fotoğraf çektirmesi için eylemcilere düzenlenen polis saldırısına tepkiler sürüyor.

Kanada Başbakanı Trudeau’ya, Trump’ın tavrıyla ilgili ne düşündüğü ve ‘eğer bu soruya yanıt vermek istemezse, bunun nasıl bir mesaj göndereceği’ soruldu. Trudeau’nun bu soruyu cevaplamadan önce yaklaşık 21 saniye sessizce durması dikkat çekti.

‘KANADA’DA SİSTEMATİK IRKÇILIK SÜRÜYOR’

Kanada Başbakanı daha sonra, “Hepimiz ABD’de olup bitenleri korku içinde izliyoruz” diyerek sözlerine başladı. “İnsanları bir araya getirmenin zamanıdır. İlerlemelere rağmen adaletsizliğin devam ettiğini öğrenmenin zamanı” diyen Trudeau, ABD’de yaşananlar hakkında başka bir yorum yapmayarak Kanada’da da sistematik ırkçılığın devam ettiğini söyleyerek sözlerine devam etti: “Aynı zamanda biz Kanadalılar olarak, zorluklarımız olduğunun farkına varma zamanı.”

Başka bir muhabirin, Trump’ın sözleri ve eylemleri hakkında daha fazla yorum istemesi üzerine ise Trudeau, “Kanada başbakanı olarak görevim Kanadalıları ayağa kaldırmak” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin