Temel Karamollaoğlu: AKP, iktidarı MHP ile birlikte devredecek

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP’nin MHP ile birlikte iktidarı devredeceğini söyledi. Düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, iktidarın ekonomi politikalarını eleştirerek bu konuya bir an önce el atılması gerektiğini ifade etti.

DSP-MHP-ANAP koalisyonun iktidarda olduğu dönemdeki 2001 krizini hatırlatan Karamollaoğlu, “İktidar problem çözme özelliğini kaybetmiş gibi gözüküyor. Özellikle ekonomi problemini çözme hassasiyetini kaybetmiş adeta felç olmuş durumda. Ekonomiye çok acil bir şekilde el atması icap ederken hala kredi ve bazı imkanları belli mercilere destek verecek tarzda harekete geçirmeye çalışıyor. Destek paketi diye ortaya atılan hiçbir paketin ülkemizin bugün içinde bulunduğu krizi önlemeyeceği tam tersine milletimizin sırtına bir yük olacağı açık olarak gözüküyor. Bu durum daha fazla böyle sürdürülemez. Anlaşılan o ki iktidar ekonomiyi 2002’de bugünkü ortağı MHP’den devraldığı şekilde MHP ile birlikte devredecek.” ifadelerini kullandı.

2001 Türkiye ekonomik krizi, Kara Çarşamba olarak da bilinen, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük krizlerinden biriydi. Kriz sonrasında 2002’de yapılan genel seçimle AKP tek başına iktidar olmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin