Topbaş, İmamoğlu’nun ziyaretinde açıkladı: İstifamın isteneceğini hissetmiştim

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı, Taksim’deki çalışma ofisinde ziyaret etti. Topbaş’ın Taksim Meydanı manzaralı ofisinin tam karşısında son dönemde Tayyip Erdoğan’ın sık sık gündem yaptığı Gezi Parkı yer alıyor. Taksim Camii’nin inşaat silüeti yükseliyor.

“İLK DEFA SÖYLEYECEĞİM; İSTİFAM İSTENMEDEN BEN İSTİFAMI VERDİM”

Cumuriyet Halk Partisi (CHP)’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, İstanbul eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı, Taksim’deki çalışma ofisinde ziyaret etti.

Ziyaret sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifasına ilişkin, “Şunu ilk defa söyleyeceğim, benden istifam istenmeden ben istifamı verdim. 22 Eylül’de konuşma yaptım, ben 5 Eylül’de ‘İstediğiniz zaman istifamı işleme koyabilirsiniz’ diye istifamı vermiştim, benden istifa istenmeden. Sayın Özhaseki’nin ziyaretinde verdim. Ben siyasi tecrübemden bunu hissettim.

İSMİM OLMAMASINA RAĞMEN ÖNDE ÇIKMAMIZ BÜYÜK ÖDÜL

Başka detayları var ama girmeyeceğim. Bunu hissettim gidişatı öyle gördüm. Sosyal medyada 2 yıldan sonra, 2014’te gündemdeydi. Medyada görüyordum. Bunu hissediyordum böyle bir şeyin kararını aldım. Doğru yaptığıma inanıyorum. Yani eski tabirle söyleyeyim Bab-ı Ali’den İzzet-i İkbal ile ayrıldık. Arz-ı veda ettik. Bu bizim için büyük bir onur. Burada halkın takdiri en büyük ödül. İsmim olmamasına rağmen önde çıkmamız büyük bir ödüldür” dedi

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin