TMSF, gasp ettiği Naksan Holding’in lokomotif şirketlerini satışa çıkardı

15 Temmuz’dan sonra başlatılan cemaat operasyonları kapsamında Eylül 2016’da gasp edilen Naksan Holding’e ait 43 şirketin satışına başlandı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Naksan Holding’in iki önemli şirketi Royal Halı ve Naksan Plastik’i satışa çıkardı. Royal Halı’nın ihalesini 6 Ekim’de gerçekleştirecek olan TMSF, Naksan Plastik’i de 20 Ekim tarihinde ihaleye çıkaracak. Royal Halı için 353 milyon TL, Naksan Plastik için de 1.126 milyon TL muhammen bedel belirlendi. İhale tarihi açıklanmayan Nakpilsa için de 315 milyon TL değer biçildi.

Dünya gazetesinin haberine göre, 15 Temmuz’dan sonra el konulan 1289 şirketin satış sürecine 43 şirketli Naksan Grubu’ndan başladıklarını söyleyen TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, “İnşallah önümüzdeki ayın altısında Royal Halı’nın, 20 Ekim’de de Naksan Plastik’in ihalesini gerçekleştireceğiz ve bu şirketlerimizin ekonomimize katkı sağlamasına gayret edeceğiz.” dedi.

Gülal’in verdiği bilgiye göre Naksan’da 5 tesis satılacak. Satışla ilgili 23 firma şartname aldı. Gülal, “Şartname alanlar içinde Gaziantep’ten de talep var. Hem Avrupa hem de Asya’dan süreci ciddi olarak takip eden gruplar var.” dedi.

Naksan’da 3 bin 575 kişinin çalıştığını kaydeden Gülal, “Bu grubun 30 Haziran 2020 itibariyle de cirosu 995 milyon TL. Özellikle plastik tarafı pandemi sürecinde pozitif etkilenen şirketlerimizdendi. Dolayısıyla iyi bir ciro yakaladılar. Geçen yılı 1.2 milyar TL seviyesinde kapatmışlardır. Dolayısıyla bu yıl bu rakamın çok üzerinde ciroyla kapatacağız” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin