TİP Lideri Baş’tan AKP’ye: Yoksulluktan canına kıyan insanları olan bir ülke yarattınız

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş’ın gündeminde de yoksulluktan intihar eden 4 kardeş vardı. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Baş, “Yoksulluktan, açlıktan canına kıyan insanları olan bir ülke yarattınız.” dedi.

Erkan Baş’ın konuşmasından satır başları şöyle: “4 kardeşin hayatlarına son vermesinden en başta AKP iktidarı ve buradaki herkes sorumludur. 600 TL elektrik borçları var diye BEDAŞ gidiyor, elektriklerini kesiyor. Merak ediyorum aklınıza geldi mi bu BEDAŞ kim? Hiç şaşırtıcı değil, 2013’te AKP iktidarı BEDAŞ’ı beşli çetenin en büyük ortaklarından birine Cengiz Holding’e vermiş. Kim Cengiz Holding? Milyarlarca lira parasını ve vergi borçlarını sıfırladığınız çete gidiyor ölmüş insanların elektriğini kesiyor. Bu bir insanlık sınavıdır. Eğer ben bunları anlatırken iktidar partisi vekilleri ‘Yahu, biz bu yandaş firmaların milyarlarca lira vergisini siliyoruz, bunlar da gidiyor, 600 lira için insanların ölümüne neden oluyor, bunda bizim sorumluluğumuz var’ diye düşünmüyorlarsa bu insanlık sınavından kalmışlardır. Yoksulluktan, açlıktan canına kıyan insanları olan bir ülke yarattınız.”

İstanbul Fatih’te 4 kardeş siyanür içerek yaşamına son vermiş, kardeşlerin yaşadığı evin elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği ortaya çıkmıştı. Kardeşlerin ölümünden sonra BEDAŞ ekipleri evin elektriğini kesmiş, tepkiler üzerine eve yeniden elektrik verilmişti.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin