Yoksulluktan intihar eden 4 kardeş, bakkala 2 bin 260 lira borç yapmış

İstanbul Fatih’te intihar ederek hayatına son veren 4 kardeşin bir süredir ciddi maddi sıkıntılar çektiği ortaya çıktı. Apartmanın altındaki bakkalı işleten Yusuf Deniz, ailenin iki aydır veresiye borçlarını ödeyemediğini anlattı. Bakkala, toplam 2 bin 260 lira borç birikmiş!

BBC Türkçe, 4 kardeşin intihar ettiği apartmanın altındaki bakkan dükkanını işleten Yusuf Deniz ve Oya Yetişkin’in arkadaşıyla yaptığı röportajı yayınladı. Yusuf Deniz, “Her gün 6-7 ekmek alıyorlardı. Bazen 10 t ane alıyorlardı. Borçla alıyorlardı. AYın birinde veriyorlardı. Ama iki aydır veremediler. Efendi insanlardı. Görmüş geçirmiş insanlardı. Öyle ben mağdurum vs. demezlerdi. 15 senedir alışveriş yapıyorlardı. Bu 3-4 aydır ödeyemediler. İcra geldi. Maaşlarına el koydular.” diyor. Deniz, kardeşlerin 2 bin 260 lira veresiye borçları olduğunu söyledi.

ONURLU İNSANLAR ÖLMEYE MAHKUM!

Oya Yetişkin’in arkadaşı Serpil Alkan, ailenin bir süredir maddi sıkıntı çektiğini ancak dışarıdan yardım almak istemediğini söyledi. “Söyleyecek kelime bulamıyorum. Böyle birşey olmamalıydı. Hiç bir yere başvurmamışlar. Yeliş kart alalım dedim, istemediler. Aç dolaşıyorlardı ama kimseden bir şey istemiyorlardı. Zaten bu memlekette onurlu insanlar ölmeye mahkum. Devlet durumu iyi olanlara yardımcı oluyor!” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin