‘Telaşa gerek yok; Anayasa’nın bana verdiği yetkiler var!’

Cuma çıkışı gazetecilerin sorularını cevaplayan Erdoğan'ın, kendisine 'Anayasa'nın verdiği haklardan' söz etmesi dikkat çekti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin nihai kararı Yüksek Seçim Kurulu’nun vereceğini söyledi. “Telaşa gerek yok!” diyen Erdoğan, Anayasa’nın kendisine verdiği yetkiler olduğunu hatırlattı.

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, seçimlerin ardından günlerdir süren sessizliğini Cuma namazı çıkışında bozdu. Gelinen son noktayı değerlendiren Erdoğan, seçim sonuçlarına ilişkin nihai kararı YSK’nın vereceğini söyledi. “Seçim süreci bitti. Şimdi mahkeme süreci var. YSK karar verdiği anda iş bitmiştir. Cumhur İttifakı olarak bizim aldığımız oy şu anda son gelişmelerle yüzde 53,3’tür. Karşımızdaki dörtlü mekanizmanın oy noktasındaki durumu yüzde 47 bile değil.” diyen Erdoğan, “Amerika’nın bunu bilmesi lazım, Avrupa’nın bunu bilmesi lazım. Önce siz kendi haddinizi bilin.” ifadelerini kullandı.

BÜTÇEYİ BİLE ÇIKARAMAZ!

“Bir belediye başkanının eğer kendi meclisinde sırtını dayayacağı çoğunluğu yoksa komisyonları istediği gibi oluşturamaz, bütçeyi istediği gibi oluşturamaz. Denetleme mekanizması yanlışın da yol vermez.” diyen Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun Anıtkabir ziyaretini ise şu sözlerle değerlendirdi: “Kalkıp daha mazbatasını almadığı bir yerde altına da böyle bir isim işledi ve şimdi noldu? Milli Savunma Bakanlığı da defteri oradan çekti, aldı.”

ANAYASA’NIN BANA TANIDIĞI YETKİLERİM VAR!

“Telaşa gerek yoktur. Ben bu ülkenin şu anda Cumhurbaşkanı’yım. Ancak Cumhurbaşkanı’nın yanında bana Anayasanın tanıdığı bir imkan daha var. Aynı zamanda AK Parti’nin de Genel Başkanıyım. Yeni mekanizmada böyle muhalefetin ifade ettiği gibi şeyler söz konusu değil. iki görevimi yürütmek zorundayım.”

1 YORUM

  1. Eskinin bir lafi vardi: ” bu is karakolda biter”
    Tam bir komedi.
    Esasen muhalefetin 3 buyuk sehri aldigi cok sasirticiydi.
    Mumkun degil birakmazlar diyorduk. Hakikaten birakmiyorlar. Olayi tekrar kavgaya donusturmenin derdinlar. Abd, avrupa yaygarasi da bunun bir parcasi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin