Rabia Naz’ın babası kızının ölümünü anlattı: Devlet neden sustu?

Giresun’un Eynesil ilçesinde geçen yıl hayatının kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın adalet arayışı sürüyor. Naz’ın ölümünün ardında bazı siyasi isimlerin bulunduğu ve olayın üstünün örtülmeye çalışıldığı en önemli iddialar arasında yer aldı. Naz’ın dönemin AKP’li Belediye Başkanı’nın yakınının gerçekleştirdiği trafik kazası sonucu öldüğü iddiaları hep sümen altı edildi. Son seçimde ise Eynesil’i AKP bu olaydan dolayı kaybetmişti.

Baba Şaban Vatan, önceki akşam Halk TV’de Enver Aysever’in sorularını cevapladı. Vatan, “Olay yüksekten düşme değil, bir trafik kazasıdır. Tanık komşular da siyah bir Doblo’ya işaret ettiler. Olay yeri inceleme ekiplerinin olay yerinde video kaydı yapmadıklarını görüyoruz. Savcılık makamı, o Doblo araçla ilgili hiçbir çalışma yapmadı.” dedi.

İşte Şaban Vatan’ın canlı yayındaki o açıklamaları;

Vatan, AKP’li Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncu’nun oğlu Mehmet Ali Somuncu’nun ifadesinin Rabia’nın ölümünden 23 gün sonra ifadesinin alındığını belirtmişti. Şaban Vatan, Mehmet Ali Somuncu’nun ifadesinde yalanlar olduğunu iddia etmiş ve “dondurma yiyordu dediği, elinde market çantası vardı dediği beyanlar yalan çıktı” demişti. Olaydan üç ay sonra siyah Doblo araçtan söz eden görgü tanığının ortaya çıktığını aktaran baba Şaban Vatan, “Cemal Öztürk olaya bilerek suskun kaldı. Ama Nurettin Canikli olayı örtbas etti. Sabah Gazetesi 8 Kasım’da benim kızımın olayını sürmanşette duyurmuştu. Nurettin Canikli, Sabah Gazetesi’ni 8 Kasım’da bizzat aradı. Nurettin Canikli, Coşkun Somuncuoğlu’nun çok iyi bir ahbabı. Cemal Öztürk’ü ise 15 yıldır tanırım. Cemal Öztürk de bana, ‘sen savcıya inandırıcı gelememişsin’ dedi” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin