Sandıkta oyları çalamayanlar, seçimi çalmanın hesabını yapıyor

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidar temsilcilerine, "Tablo gayet nettir. Artık sandık sonuçlarını hazmedin, yenilgiyi kabullenin." şeklinde seslendi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, iktidarın seçimlerin iptali başvurusunun ‘işlerin nereye doğru gittiğini göstermesi’ bakımından önemli olduğunu söyledi. İktidar temsilcilerine “Artık sandık sonuçlarını hazmedin.” diye seslenen Öztrak, “Bu yaşananlar sandıkta oy çalamayanların şimdi seçimi çalmaya niyetlendiklerini açık seçik ortaya koymaktadır.” dedi.

CHP Sözcüsü Öztrak, gündemi düzenlediği bir basın toplantısıyla değerlendirdi. Şu anda yapılanların hukuki dayanağının bulunmadığını özellikle vurgulayan Öztrak, soyut itirazların da iyi niyetli olmadığını anlatı. Oy çuvallarının mühürlerinin sökülerek yeniden sayılmasının, milli iradeyi saldırıya açık hale getirdiğini belirten Öztrak, iktidar temsilcilerine, “Tablo gayet açık. Artık sandık sonuçlarını hazmedin, yenilgiyi kabul edin. Yenilgyi kabul etmek de bir erdemdir.” diye seslendi.

İKTİDAR YENİ SENARYOLAR YAZIYOR!

AKP’nin Büyükçekmece’de usulsüz seçmen iddiasıyla oradaki seçimlerin iptali için yaptığı başvuruyu hatırlatan Öztrak, ardından şu ifadeleri kullandı: “Bu başvuru ilginçtir. İşlerin nereye doğru gitmekte olduğunun göstergesidir. İl Seçim Kurulu böyle bir talebi uygun görmemektedir. Ama anlaşılan kafalarda böyle bir senaryo yavaş yavaş yazılmaya başlanmıştır. Geçersiz oylarla seçimi alamayacağını görenler şimdi seçimi iptal etme hamlelerine girişmektedirler. Hiç kimse kusura bakmasınlar. Bu yaşananlar sandıkta oy çalamayanların şimdi seçimi çalmaya niyetlendiklerini açık seçik ortaya koymaktadır.”

F.TÖ SÖYLEMİYLE YSK’YA BASKI YAPILIYOR

“Anlaşılan planlanmış bir senaryo seçimin ertesi gününden itibaren ortaya konulmuştur. Bu güne kadar ortaya konmayan, çıkarılmayan F.TÖ’nün siyasi ayağı şimdi düğmeye basmıştır. Seçim sonuçları üzerinde şaibe yaratarak sonuçları itibarsızlaştırmak, diğer yandan YSK üzerinde baskıyı arttırmak amaçlanmaktadır. Biz bu senaryoları 7 Haziran, 1 Kasım seçimleri arasında yaşamıştık.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin