Suikast ve işkenceyi de yeterli görmediler: İran’ın kara parasını aklayan Halkbank’ın cezasını da Cemaat üyeleri ödesin!

Hizmet Hareketi üyelerine yönelik dünya genelinde suikast yapılmasını, ailelerinin öldürülmesini, ağır işkencelerle konuşturulmasını talep eden yandaş gazeteciler Cem Küçük ve Fuat Uğur, Cemaate yönelik soykırım taleplerini devam ettiriyor. Erdoğan ve AKP’ye yakın TGRT Haber’de ‘Medya Kritik’ programında konuşan Küçük ve Uğur, ABD’nin kara para aklama ve ABD ambargosunu delme suçunda Halkbank’a keseceği ifade edilen milyarlarca dolarlık cezayı da Cemaat üyelerinden tahsil edilmesini istedi.

Reza Zarrab’ın dağıttığı rüşvetler sonucunda Türkiye’ye tek kuruş katkısı olmayan hayali ihracaatlarla İran’ın milyarlarca dolar parasını aklayan Halkbank’a önümüzdeki günlerde ciddi para cezaları kesilmesi gündemde. En son Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla’nın ABD’dek davada jüri tarafından suçlu bulunması bankaya gelecek ceza iddialarını kuvvetlendirdi.

Programda bu konuyu gündeme getiren Fuat Uğur ve Cem Küçük, “ABD’de yargısından Halkbank’a gelecek milyarlarca dolarlık para cezası da Cemaat üyelerine kesilmeli. F…’cülerin şu ana kadar el konular malları dışında diğer tüm mallarına el konulmalı. Üyelerinin maaşlarına da el konulmalı. Bu ceza oradan ödenmeli.” dedi.

Programda Cem Küçük, hiçbir delli olmamasına rağmen sadece Cemaat üyeleğinden dolayı insanlara en üst seviyeden ceza kesilmesini ve cezaevinden çıkarılmamalarını da istedi.

İşte o video;

1 YORUM

  1. Ya bu adamlar aslında ne kadar da güzel bir iş yapıyor. İçindekileri dışına nasıl da bütün çıplaklığıyla aksettiriyor. Zalimin zulmüne hala bilmeyerek yardım eden kardeşlerimizin uyanması için perdeyi ne kadar da inceltiyor… Hala AKP içinden Allah’ın bir şerefli kulu çıkıp: “bu kadarı da olmaz” demeyecek mi? Hiç olmazsa “bu adamların sözleri içeride AKP’nin elini zayıflatıyor, dışarıda ülkenin hukuk devleti olduğunu daha da sorgulanır hale getiriyor; artık bu adamlara hadleri bildirilsin” diyebilecek birileri hiç mi kalmadı?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin