Soylu&Damat kavgası ayyuka çıktı, tokatlar konuştu

Damat Berat Albayrak ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki kavga ayyuka çıktı...

Hazine ve Maliye Bakanı damat Berat Albayrak’la İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki kavga ayyuka çıktı. İddiaya göre ikili arasındaki sözlü tartışmalar kavgaya dönüştü. Son kavgalarında ise tokatlar havada uçuştu.

İddianın sahibi sürgün gazetecilerden Said Sefa. ‘Sağlam’ kaynaklara dayandardığı iddiasına göre Berat Albayrak ve Soylu arasında esen soğuk rüzgarlar tekmeli tokatlı kavgaya dönüştü. İşte Sefa’nın konuya ilişkin sosyal medya paylaşımlarından ilgili bölümler:

KAYNAKLARIM GÜVENİLİR, KAVGA BÜYÜK

“Bir çok yerden teyit ettirdiğim parti içindeki güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgiler doğrultusunda yazıyorum. AKP, her türlü entrikanın, olayın, kutuplaşmanın, fiziksel şiddete dönüşen kavgaların odağı haline gelmiş. Parti teşkilatı paramparça ve dağınık. En büyük kavga Berat ile Soylu arasında. Birbirlerine kamuoyu önünde omuz atan bu herifler, kendi ekiplerinden olmayanları ve karşılarında olanları dövdürme gibi mafyatik olaylara başvuruyor, kolluk güçlerini bunun için kullanmaktan kaçınmıyorlar.”

İKİLİ ARASINDA İPLER TAMAMEN KOPTU

“Kavgaları ayyuka çıkan bu ikili büyük bir skandala imza atıyor. Günler önce sağlam bir kaynaktan edindiğim ve o kaynağımı tanımayan diğer kaynaklara doğrulatmadan yazmak istemediğim skandalın perde arkası şöyle. İstanbul’un 2. kez kaybedilmesi sonrası ipler tamamen kopuyor.
Neden kaybettiklerine dair araştırmalar yapılıyor. Berat ve ekibi kaybın temel nedeninin Soylu’nun tavır ve söylemleri olduğu doğrultusunda rapor hazırlıyorlar. Soylu da bağımsız anketörlere yaptırdığını iddia ettiği bulgulara göre sebep olarak Albayrak’ı ve ekibini gösteriyor.”

DAMAT, SOYLU’YA TOKAT ATIYOR

“İkili bu bulguları partinin önemli isimleriyle ve Saray’la paylaşınca raporların içeriği yayılıyor. Berat Albayrak ile Soylu yüz yüze gelince kendi elemanlarının yanında birbirlerine küfürler savurup birbirlerinin üzerine yürüyor. Tartışma büyüyor ve Berat, Soylu’ya tokat atıyor. Araya girenler oluyor, Soylu küfürler ve hakaretler savurarak oradan uzaklaştırılıyor. Bu büyük skandal açığa çıkmasın diye partinin “ağır abileri” Soylu’yu zar zor ikna edebiliyorlar. İki bakanın birbirini tokatlaması değil olayın kamuoyuna yansıması felâket olarak görülüyor!”

ERDOĞAN KENDİ SAĞLIĞIYLA UĞRAŞIYOR!

“Erdoğan bu kavgadan haberdar oluyor, duyulmaması gerektiği üzerinde şiddetle duruyor ama ikiliyle bu konuyu konuşmuyor. Erdoğan’ın rağmına böyle şeyler nasıl olabilir diye sorduğumda, kaynaklarımdan aldığım cevap Erdoğan’ın ancak kendi sağlığıyla uğraşabildiği. Bakanların birbirini dövdüğü, ekiplerini birilerine dövdürdükleri bir hükümet ülkeyi yönetiyor.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin