Şok suikast talimatı

YORUM | BARBAROS J. KARTAL

Sayın seyirciler, bir son dakika haberi ile yayınımıza devam ediyoruz. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı terörle mücadele polisleri Fetö’cü bir teröristin saklandığı ihbarı üzerine baskın yaptıkları bir evde, fetö lideri Fethullah Gülen’in militanlarına yolladığı yeni bir talimatı ele geçirdi. Kripto uzmanları, şifreli notun ne anlama geldiğini çözmek için çalışmalara başladı. Şifrenin, bir suikast talimatı olduğu üzerinde duruluyor. Ayrıca Fetö militanlarının şeytanın aklına gelmeyecek yeni haberleşme yöntemi de operasyonda deşifre edildi. Bu yeni gelişmelerin ayrıntılarını almak üzere Ümraniye’ye gidiyoruz, karşımızda Özlem Aktay var. Evet Özlem neler aktaracaksın bizlere…

-Evet Mustafa Şeyoğlu, senin de anlattığın gibi İstanbul Emniyeti bu sabah yaptığı bir operasyonda, gaybubet evi olarak adlandırılan ve Fetö militanlarının saklandığı bir hücre evine baskın gerçekleştirdi ve Fethullah Gülen’e ait bir mesajın yazılı olduğu bir kağıt parçasını ele geçirdi. Aslında her şey mahallelinin polise şikayeti ile başladı. Eğer kameraman arkadaşım gösterebilirse, şu an önünde bulunduğumuz evin teras katına baskın düzenleyen polisler eve girdiklerinde şok bir manzara ile karşılaştılar. Polis evin her yerinde bira kutuları ve sigara izmaritleri buldu. Son zamanlarda fetömilitanlarının kendilerini gizleyebilmek için bu şekilde davrandığını bilen terör uzmanları evde ayrıntılı bir inceleme başlattılar.

-Özlem, Özlem… Gülen’in şifreli mesajını nasıl buldu polisler?

-Mustafa Şeyoğlu, polisler evin teras balkonunda tel bir kafesin içinde güvercinlerin olduğunu fark edince soruşturmayı derinleştirdiler. Fetö militanlarının diğer evlerle haberleşmek amacıyla güvercin beslediklerini tahmin eden ekipler evde yakaladıkları şahsı sorgulamaya başladılar. Şahsın uzun süre sarhoş numarası yapması üzerine Emniyet’e götürülen militan her şeyi itiraf etti.

-Mesaj militanın itirafı sonrası mı bulundu?

-Mustafa Şeyoğlu, şahıs tahmin edildiği gibi örgüt ile bir bağlantısının olmadığını, tek başına yaşadığını ve güvercin beslemenin hobisi olduğunu söyledi. 5 adet güvercin beslediğini itiraf etmesi üzerine polisler diğer suç delilleri ile birlikte Emniyet’e getirilen güvercinlerin 4 tane olduğunu fark etti. Süratla eve dönüp 5. güvercinin dönmesini sabırla beklediler. Ve tahmin edildiği üzere 5.güvercin terasa geri döndü ancak tel kafesin yerinde olmadığını gören güvercin balkon demirine kondu. Güvercinin ayağında bir not iliştirildiğini fark eden terörle mücadele ekipleri güvercinin tekrar kaçmaması için etrafta güvenlik tedbirleri aldı ve uzun süren uğraşların sonucunda yorulan güvercin polis ekiplerince ele geçirildi.

-Ele geçirilen kağıtta ne yazıyordu?

-Mustafa Şeyoğlu, ele geçirilen mesaj bir A4 kağıdı büyüklüğünde. Özenle rulo yapılarak güvercinin sağ ayağına sarılı halde bulunduğu ifade edildi. Kağıdı açan polisler mesajı okuduklarında yeni bir şokla karşılaştılar. “O iş sende kanka, gözlerinden öperim” yazan mesajın bir suikast talimatı olmasından şüphelenen polisler şüpheliyi yeniden sorguya aldılar. İstanbul Başsavcısı İrfan Fidan’ın ele geçirilen mektup ve güvercinlerle ilgili olarak yarın bir basın toplantısı yapacağı ve yeni bilgiler aktaracağı bize gelen haberler arasında.

-Özlem yanında mahallelileri görüyorum onların da büyük bir şok içinde oldukları görülüyor…

-Evet Mustafa Şeyoğlu. Yanımızda mahallenin bakkalı Osman Amca var. Polise ihbarı yapan duyarlı vatandaşlar da bize eşlik ediyor. Osman Amca nasıl şüphelendiğiniz evde kalanın bir terörist olduğundan.

-Valla kızım üç dört ay önce şu terasa taşındı bu genç. Serserinin teki affedersin. Sabah akşam içiyor, eve kadınlar geliyor gidiyor affedersin, onları dövüyor, her gün rezalet. Tabii beni ilgilendirmez bunlar herkesin özel hayatı…Terasta bir de güvercin besliyor. Zeminde benim bakkal var. Güvercinleri devamlı benim dükkanın önüne konuyor. Mahallenin çocukları da yem falan veriyo biliyo musun. Affedersin dükkanın önüne, camına sı…. devamlı. Ben bir kaç kez oğlanla konuştum. Bana küfür etti. Güvercinlere bir şey olursa senden bilirim keserim seni falan dedi. Ben bir kaç kez polise haber verdim. Ama kimse ilgilenmedi. En son bizim kasap Avni ben bu işi hallederim dedi. Polisi aramış, bu evde Fetö’cü kalıyor demiş. O zaman polisler hemen geldiler sağolsunlar. Allah devletimizi, cumhurbaşkanımızı korusun. Meğer hainmiş kalan.

-Özlem Aktay sana çok teşekkür ediyoruz. Şimdi bu şok suikast emri ne anlama geliyor? Kimler hedefte? Fetö’nün yeni planları neler ayrıntıları almak üzere Vatan Emniyet’in önünde bizi bekleyen Nazif Akmal’a bağlanıyoruz.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

2 YORUMLAR

  1. “Aaaah vatanım, güzel vatanım, güzel insanlarım, kardeşlerimmmm”
    “Bir başkadır benim memleketim!”
    BU BATAKLIK ARTIK BİR DAHA KURUMAYACAK! HERKES DUYSUN! TREN KAÇTI! DOĞRUYA İNANAN BATIYA GÖÇ EDER. VATANIM DA VATANIM SAÇMALIĞINI ÖTTÜRENLER BATAKLIĞA SAPLANMAYA MAHKUMDUR!
    ARTIK DÜZELME OLMAYACAK! KİMSE BİR GÜNEŞ BEKLEMESİN! TRENİ (ERGO ZAMANLARI) KAÇIRDINIZ. YA DA ZATEN KAÇMASI GEREKİYORDU, BİLMİYORUM. AMA ERGO ZAMANLARINDAKİ GEVŞEK KOLLUK VE ASKER KUVVETİ, HALİMİZİ BURAYA GETİRDİ, MİLYONLARCA ŞAŞKINI DA ŞAŞKINLIKTA SABİTLEDİ.
    AFİYET OLSUN

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin