Sedat Peker, savcılara seslendi: Devrin başbakanına şantaj yaptım diyorum, neden soruşturma açmıyorsunuz?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, Türkiye’deki Cumhuriyet savcılarına seslendi. Peker, “Devrin başbakanına (Mesut Yılmaz) şantaj yaptım diyorum. Mehmet Cengiz aracıydı diyorum. Neden soruşturma başlatmıyorsunuz?” dedi. Bu arada gazeteci Sabahattin Önkibar da Sedat Peker’in iddialarını doğruladı.

Sedat Peker’in ‘Deli Çavuş’ hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:

  • Sayın savcılar, beni duyuyor musunuz? Şantaj yaptım diyorum, devrin başbakanına yaptım diyorum, mehmet cengiz de aracıydı diyorum. Paraların hangi akrabamızın hesabına yattığını söylüyorum. Akrabam Zafer Salman olayı doğruluyor. Bankalara neden bir yazı yazmıyorsunuz?
  • Haricen dediklerimi doğrulayan bir çok da delil çıktı. Bunlar yetmez mi? Ben suç örgütü lideriyim. Mesut Yılmaz’ın o dönem ki en yakını olan yılların saygın gazetecisi Sabahattin abi ( Önkibar), bakın kendisi de Mesut Yılmaz’ın ağzından olayı bugün anlatmış.
  • Soruşturmayı başlatmak için başka ne delile ihtiyacınız var, söyleyin ben vereyim. 40 yaşından genç kardeşlerim, her zaman ne derim; “Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin