Öfke büyüyor; doktorlar 7-8 Temmuz’da iş bırakacak

Konya Şehir Hastanesi’nde bir doktorun silahla başından vurularak öldürülmesine tepkiler çığ gibi büyüyor. Türk Tabipler Birliği, Dr. Ekrem Karakaya’nın görev başında öldürülmesinin ardından doktoralara yönelik şiddete karşı 7-8 Temmuz’da grevde olacaklarını duyurdu.

Dr. Ekrem Karakaya, hastane odasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, olaydan sonra yaptığı ilk açıklamada, ‘adli makamların olayı araştırdığını’ söylemekle yetinmişti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısında konuşan TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Nursel Şahin, şiddet her geçen gün artarken, iktidarın ne toplumu ayrıştıran şiddet dilinden vazgeçtiğini ne de etkili bir şiddet yasası çıkardığını söyledi. Şahin, “Biz suçluyu biliyoruz. Hastalarımız ve hekimlerimiz ancak birlikte hareket ederek güç alacağız. Öfkemiz mutlaka galebe gelecek.” diye konuştu.

TTB Merkez Konseyi üyesi Dr. Kazım Doğan Eroğulları da 7-8 Temmuz G(ö)REV kararını tüm sağlık emek-meslek örgütleriyle birlikte aldıklarını, yarın alanda da hep birlikte olacaklarını ve gözler görmemeye, kulaklar duymamaya devam ederse daha büyük eylemler de yapacaklarını vurguladı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin