İsveç’te neo-Nazi saldırısı: 1 kadın bıçaklanarak öldürüldü

TR724 Haber Merkezi

İsveç’in Gotland adasındaki Visby şehrinde 30 yaşlarındaki bir adam bir kadını bıçaklayarak öldürdü. İsveç devlet televizyonu SVT’ye göre, ismi Theodor Engström olan şüphelinin Nazist bir yapıda bulanan Nordiska motståndsrörelsen (NMR) ile kuvvetli bağlantıları bulunuyor.

Saldırganın bıçakladığı 64 yaşındaki Ing-Marie Wieselgren ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Birkaç saat sonra polis, kadının aldığı yaralardan dolayı öldüğünü duyurdu. Olayla ilgili olarak Theodor Engström olay yeri yakınlarında tutuklandı.

Engström’ün birkaç yıldır NMR hareketinde aktif olduğu belirtiliyor. Diğer şeylerin yanı sıra, örgütün çevrimiçi dergisi Nordfront için sürekli yazan bir yazar olduğu ve NMR’nin gösterilerine katıldığı söyleniyor.

Saldırganın Theodor Engström isimli kişinin olduğu iddia ediliyor.

Bıçaklı saldırıda hayatını kaybededen 64 yaşındaki  Ing-Marie Wieselgren.

Almedalen Haftası da aynı bölgede yapılıyordu

Bıçaklı saldırı Çarşamba öğleden sonra, İsveç siyasetinin en önemli forumu olarak kabul edilen Almedalen Haftası’nında devam ettiği Gotland adasındaki Visby şehrinde gerçekleşti. Bölge, Eylül ayında yapılacak olan İsveç seçimleri öncesi siyasi parti liderlerinin toplanma merkezi olmuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin