Sedat Peker ‘aperatif ‘ dediği telefon görüşmesini yayınladı: Serdar Ekşi, her suçta beraberiz

Suç örgütü lideri olmakla suçlanan Sedat Peker, Suriye’ye gönderilen silahlarla ilgili telefon görüşmesini yayınladı. Peker, söz konusu konuşmada Erdoğan’ın yeğeninin eşi olan Lazoil Petrol Dağıtım Şirketi’nin sahibi Serdar Ekşioğlu ile görüşüyor.

Peker Twitter hesabından yayınladığı video ile birlikte şu ifadeleri kullandı: “Sayın Cumhurbaşkanımız Tayyip abinin yeğeninin kocası Lazoil Petrol Dağıtım Şirketi’nin sahibi Serdar Ekşi’nin karakolda milletvekilinin dövülme hadisesinin ve Suriye’ye giden askeri malzemelerle ilgili yaptığım telefon görüşmesi. Serdar Ekşi ne demiştim… Dik duracağız. Sen benle görüşüp sonrasında aleyhimde yapılan çalışmalara ortaklık ettin. Yaptığın her şeyi biliyorum, görüşeceğiz. Biz hepimiz aileyiz her suçta beraberiz”

Söz konusu görüşmede, Sedat Peker daha önce yandaş gazeteci Hadi Özışık’la yaptığı görüşmedekine benzer konularda Ekşi ile konuşuyor ve kendisine haksızlık yapıldığını söylüyor. ‘Pelikan’ grubuna dair ifadeler kullanıyor. Ardından sözü Suriye’ye gönderilen silahlara getiriyor. Ekşioğlu, Peker’in bütün cümlelerini onaylıyor. Peker’in açıklamasına göre kendi yardım TIR’larının dışında başka TIR’larla Suriye’ye silah sevkiyatı yapılıyor.

Yayınladığı videolardan sonra Türkiye’deki atmosferi öğrenmek isteyen Sedat Peker’e ‘Reisim’ diye hitap eden Serdar Ekşioğlu şöyle cevap veriyor:

”PELİKAN’IN BAŞI SÜHEYB ÖĞÜT, BERAT ALBAYRAK’TAN NEFRET EDİYOR”

‘‘Reisim ortalık yangın yeri. Fazlasıyla hak ettiler. Ama reisim şu Pelikan’a hiç girmeden aslında böyle. Ben Pelikan’dan Hilal Kaplan’ın kocasını Süheyb’i (Öğüt) aradım. Bu Pelikan’ın başı o zaten. Abi ‘ben burada değilim, geleyim mutlaka senle görüşelim’ dedi. Süheyb ile ikili konuşmamda onlar Berat’tan (Albayrak) nefret ediyorlardı.’’

VEKİLE DARP: ‘BEN ORADAYDIM’

Ekşioğlu’nun, Peker’in avukatını gönderip karakolda bir milletvekilinin darp edilmesi iddiasıyla ilgili hatırlatmasını da onayladığı görüntülere yansıdı. Peker, bu konuyla ilgili, “Metin ağabey sözde karakol amirini organize edecekti, ilkin iki kişi kavga edecekti. Öyle bir organizasyon olmayınca karakol amirini ayarlayamadı” derken Ekşioğlu da “Ben oradaydım” ifadelerini kullanıyor.

Ekşioğlu’nun “Metin Külünk’ün bağlantıları kopuk” dediği görüşmede Peker’in “Nasıl üstü çizilmiş, MKYK üyesi” şeklinde konuştuğu görülüyor.

SERDAR EKŞİ: EVET, BEN DE VARDIM

“Bir de bu Suriye silahları konusu. O kadar namussuzluk yaptılar, ‘ulan bu adam kendi yolladıklarını kendi parasıyla yolladı! Oteldeydik, sen de vardın. O malzemeleri yollarken sen yok muydun? (Evet, vardım) Biz 4 TIR yolluyorduk ya, 4 TIR da onlar veriyordu. Onların dağıtımını biz yapmıyorduk. Biz bizim kendi aldığımızı dağıtıyorduk. Onlar getiriyordu kendileri dağıtıyordu Suriye’de başka yerlere. Ulan bunlar silah mı satıyordu, biz satmıyorduk oğlum sen de biliyorsun. Ulan bir tane gazete neden yazmıyorlar, ulan bu adam kendi parasıyla alıyordu, yolluyordu. Öbürleri de bizim TIR’larla gidiyordu, şeye takılmasın diye! Sıkıntı yaşanmasın diye. Bu namussuzluk ya, vallahi namussuzluk.” diyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin