Rüşvet kayıtları ortaya saçılan AKP’li başkan istifa etti

AKP Hakkâri İl Başkanı Emrullah Gür, partisindeki görevinden istifa etti. TÜGVA Hakkâri İl Başkanı Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında, AKP’li Gür’e her ihale için rüşvet verildiği iddia ediliyordu.

AKP Hakkâri İl Başkanı Emrullah Gür, partisinin 7’nci Olağan Kongresi’ni gerekçe göstererek görevinden istifa etti. Gür, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “AK Parti Genel Merkez Başkanlığımız ile gerçekleştirdiğimiz istişareler neticesinde aday olmama kararı almış bulunmaktayım.” dedi.

Gür, şunları kaydetti: “Kongrede mesuliyeti başka bir dava arkadaşıma devredeceğim. İlk günkü aşk ile şuurumuza bağlı kalarak Hakkari’mizde partimizin başarısı ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Milletimizin umudu, mazlumların gür sesi ve devletimizin başkanı, genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde çalışmalarımıza canı gönülden devam edeceğiz. Girdiğimiz genel ve yerel seçimlerde teşkilatımızla birlikte alnımızın akıyla çıktık. Hakkarili hemşerilerimizle her daim yürek yüreğe istişareler edip onları dinledik.”


RÜŞVET KAYITLARI ORTAYA ÇIKMIŞTI

AKP’li Gür’ün ismi bir süre önce rüşvete dair ortaya çıkan ses kayıtlarıyla gündeme gelmişti. Mezopotamya Ajansı’ın (MA) gündeme getirdiği ve TÜGVA Hakkâri İl Başkanı Mustafa Can’a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında, AKP’li Gür’e her ihale için rüşvet verildiği iddia ediliyordu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin