Rus ve Suriye jetleri, ‘İdlib’de Türkiye’nin gözlem kulesini vurdu’ haberlerine Akar’dan cevap

Suriye’nin İdlib kentindeki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 10’nolu gözlem noktasına hava saldırısı gerçekleştirldiği iddialrıana Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan açıklama geldi. Akar, “Gözlem noktalarımıza yönelik saldırıların olduğuna’ yönelik haberler çıkıyor. Böyle bir şey yok.” dedi.

Yerel kaynaklar ise, Rus ve Suriye savaş uçaklarından 10 Nolu Gözlem Noktasına atılan bombaların gözlem noktasının yakınını ve kuleyi hedef aldığını gösteren görüntüler paylaştı.

TSK’da bir üst rütbeye terfi eden personelin rütbe işaretleri Milli Savunma Bakanlığında düzenlenen törenle verildi. Akar burada yaptığı konuşmada, “TSK’nın İdlib’de 12 gözlem noktası var. Herhangi bir şekilde bunların güvenliklerinin tehlikeye atılmaması için her türlü tedbiri aldık, almaya devam ediyoruz. ‘Gözlem noktalarımıza yönelik saldırıların olduğuna’ yönelik haberler çıkıyor. Böyle bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Morek’teki 9 Nolu Gözlem Noktası da bir haftadan bu yana Suriye ve Rusya birliklerinin çemberinde bulunuyor. TSK’dan yaşanan generallerin istifasının asıl sebebinin de bu bölgede Türk askerinin savunmasız duruma düşmesi olarak gösterilmişti.


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin