Erdoğan: ”Biz basını daha özgür bir Türkiye arzuluyoruz”

Uluslararası Basın Enstitüsü (IPI)’in verilerine göre 170 medya kuruluşunun iktidar tarafından gaspedilerek kapatılmasını, 12 bin gazetecinin işsiz kaldığını ve 162 gazetecinin hala hapiste olduğunu görmezden gelen Cumhurbaşanı Tayyip Erdoğan, “Biz basını daha özgür, daha çoğulcu bir Türkiye arzuluyoruz.” dedi.

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Ödül Töreni’nde konuşan AKP Genel Başkaını ve Cumhurbaşanı Tayyip Erdoğan, “Biz şiddete bulaşmadığı, hakarete varmadığı sürece ne kadar aykırı olursa olsun, tüm fikirlerin temsil edildiği bir basın arzu ediyoruz. Biz kedi halkına tepeden bakan değil, halk adına gözcülük yapan bir medya düzenini savunuyoruz. Türkiye ne basın hürriyetinden ne de mili güvenliğinden taviz verecektir. Bunun için özgürlük-güvenlik dengesini sağlamak suretiyle, yolumuza devam etmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Törende muhalefet partilerini de eleştiren Erdoğan, ”Biz tüm gücümüzle milli iradeye sahip çıkarken, muhalefet grup toplantıları ve miting meydanlarını FETO’nun propaganda kürsüsüne çevirdi.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından 19 dalda ödül alanlara ödüllerini verdi.


IPI: 170 medya kuruluşu kapatıldı, 162 gazeteci hapiste

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin