Rabia Naz’ın babası, AKP’li Canikli’nin şikayeti üzerine akıl hastanesine gönderilmiş

Şüpheli bir kaza sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılması kararının arkasında AKP’li Nurettin Canikli’nin şikayeti olduğu ortaya çıktı.

Giresun’un Eynesil ilçesinde yaşayan Rabia Naz’ın ölümü henüz aydınlatılmazken, baba Şaban Vatan Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılmıştı. Vatan’ın eski Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin şikayetleri sonucu akıl hanesine yatırıldığının belgesi yayınlandı.

Rabia Naz’ın ölüm olayını takip eden gazeteci Metin Cihan, Vatan’ın kendisine gönderdiği mahkeme karar tutanağını Twitter hesabından paylaştı. Cihan, “Baba hep dillendiriyordu. Bu kez belgesini gönderdi. Akıl hastanesine yatırılmasına karar verilen mahkeme Muhammet Vatan’ın, Coşkun Somuncuoğlu’nun ve Nurettin Canikli’nin şikayetleri neticesinde gerçekleşmiş.” ifadelerini kullandı.

Tutanağa göre, Vatan’a eski Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu ve AKP’li Nurettin Canikli’ye hakaret edip etmediği soruları yöneltildi. Soruların ardından Vatan’ın Samsun Ruh ve Sinir Hastalığı Hastanesi’nde gözlem altına alınmasına karar verildi.

Kızının cinayete kurban gittiğini ve AKP’li Nurettin Canikli’nin olayı örtbas ettiğini söyleyen Şaban Vatan’ın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi istenmiş ve heyet raporu olmadan Samsun Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılmıştı.

http://tr724.wpengine.com/rabia-nazin-babasi-kizinin-olumun-anlatti-devlet-neden-sustu/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin